plastry przeciwbólowe

5 najlepszych sposobów na ból głowy

Ból głowy może dotknąć każdego. Jest uciążliwy i uniemożliwia normalne życie. Dlatego nie można mu się poddać. Oto kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z bólem głowy.

 

1. Spacer

Często na ból głowy pomaga przewietrzenie się. Krótki, spokojny spacer dotleni mózg, co niejednokrotnie rozwiązuje problem bolącej głowy.

2. Plastry przeciwbólowe

Specjalne plastry przeciwbólowe na ból głowy można stosować w przypadku, gdy ból jest wyjątkowo silny. Ich ogromnym plusem jest to, że substancje czynne w żaden sposób nie podrażniają żołądka. Plastry przykleja się w miejscu występowania bóli i właściwie zaczynają działać natychmiast po przyklejeniu.

3. Masaż karku i ramion

Masaż tego rejonu pomaga się odprężyć i zrelaksować. Nie zadziała na każdy ból głowy, ale na ten spowodowany stresem – na pewno. Masaż powinien być delikatny, ale równocześnie bardzo zdecydowany.

4. Zaciemnienie

Na wiele rodzajów bólu głowy pomaga odpoczynek w zaciemnionym pokoju. Wystarczy zamknąć się na jakiś czas i odizolować od świata. Krótka drzemka, powinna przynieść ukojenie, a po obudzeniu – ból powinien być już tylko historią.

5. Zimne okłady

Na ból głowy można stosować też zimne okłady. Nie są one tak skuteczne jak plastry przeciwbólowe, ale doraźnie można z nich korzystać. Warto zadbać, aby ręcznik był cały czas chłodny i wilgotny. Dobrze, jeśli zasłania też oczy. W ten sposób okłady, łączą się ze sposobem na zaciemnienie.