thicodin

5 najlepszych sposobów na suchy i uporczywy kaszel.

Kaszel suchy, często pojawia się na początku infekcji górnych dróg oddechowych. Między innymi przy zakażeniu wirusowym, przewlekłym zapaleniu dróg oddechowych, alergii na sierść zwierząt, czy podczas stosowania niektórych leków.

Charakteryzuje się on trudno kontrolowanymi napadami kaszlu. Podrażnia on także gardło i struny głosowe.

Domowe sposoby na suchy kaszel to m.in. inhalacje z pomocą olejku eukaliptusowego czy sandałowego. Możemy także stosować domowe syropy, takie jak syrop z cebuli czy z buraków. Wskazane jest dodatkowo stosowanie maści rozgrzewających.

Bardzo dobrze przy suchym kaszlu jest pić różnego rodzaju napary, m.in. z lipy, tymianku czy czystka. Dzięki temu błona śluzowa w gardle będzie nawilżona.

Kiedy kaszel jest dokuczliwy i męczący warto sięgnąć również po coś mocniejszego. Na przykład po lek Thiocodin – czyli preparat o podwójnym działaniu: przeciwkaszlowym i wykrztuśnym.

Wykrztuśne działanie Thiocodinu jest bardzo ważne, ponieważ  ułatwia ono usunięcie zalegającej wydzieliny z górnych dróg oddechowych.

Należy pamiętać również o tym, by preparaty wykrztuśne przyjmować maksymalnie do godziny 17. Późniejsze ich zażywanie może powodować problem z zaśnięciem. W przypadku bardzo uporczywego kaszlu, najlepiej jest wysoko ułożyć poduszki, dzięki czemu zasypianie powinno być łatwiejsze.

Oczywiście stosując różnego rodzaju metody warto pamiętać o piciu dużej ilości napojów.  Pomoże nam to w procesie odkrztuszania oraz przyśpieszy pozbycie się uporczywego kaszlu.