Atak migreny

Leczenie migreny nie jest łatwe i wymaga odpowiedniego podejścia. Należy się w pierwszej kolejności skupić na złagodzeniu bólu, żeby dolegliwości nie były tak uciążliwe.

Jakie są tabletki na migrenę?


W zaawansowanym stadium migreny praktycznie niemożliwe jest wykonywanie jakichkolwiek obowiązków, dlatego człowiek jest całkowicie bezproduktywny. Warto dodać, że terapia musi być dopasowana do określonej osoby. Lekarz powinien wziąć pod uwagę czas trwania bólu, jego nasilenie oraz częstość występowania napadów migrenowych. Należy dodać, że tabletki na ból głowy są powszechnie uznawane za bezpieczne i z tego powodu są też dostępne bez recepty. Należą do nich przede wszystkim takie leki jak: ibuprofen, kwas acetylosalicylowy oraz naproksen. Czasami wykorzystywany jest również metoklopramid, który ogranicza nudności oraz wymioty, co sprawia, że inne leki mogą się lepiej wchłaniać.

Łagodzenie dolegliwości


Należy jednak pamiętać, że wymienione leki mogą jedynie złagodzić dolegliwości, natomiast źródło problemu cały czas zostaje. Trzeba też uważać, żeby nie przyjmować leków zbyt często, ponieważ mogą one zaszkodzić wątrobie. Są one jednak na ogół bezpieczne, dlatego raczej mogą być bez większych problemów przyjmowane codziennie, jeżeli ktoś ma zdrowy oraz silny organizm. Szczegółowy wywiad lekarski jest pierwszym etapem leczenia. Lekarz może zlecić również wykonanie EEG oraz badania obrazowego głowy. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że ból migrenowy pojawia się zazwyczaj tylko z jednej strony. O migrenie ocznej można mówić, jeżeli ból dotyczy także oczodołu. Jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 72 godziny to należy jak najszybciej udać się do lekarza.