Atopowe zapalenie skóry – jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja?

emotopicAtopowe zapalenie skóry, popularnie nazywane również AZS, to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości skórnych. Jedyną skuteczną metodą na złagodzenie objawów jest właściwa pielęgnacja. Jak powinna wyglądać, żeby przyniosła pozytywne efekty?

Specyficzne potrzeby skóry atopowej

Skóra osób, u których wykryto atopowe zapalenie skóry, jest bardzo wrażliwa – mogą ją podrażnić nawet czynniki, które u osób zdrowych nie powodują żadnej reakcji. Niebezpieczne są szorstkie ręczniki, wełniane ubrania, a także kosmetyki, które w składzie mają barwniki i aromaty. Na dłuższą metę niebezpieczne stają się także nawet delikatne kremy do skóry normalnej – nie nawilżają bowiem w odpowiednim stopniu skóry atopowej.

Jak pielęgnować cerę przy atopowym zapaleniu skóry?

Osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry, zwłaszcza dzieci, powinny mieć do dyspozycji specjalne dermokosmetyki, które złagodzą podrażnienia i odbudują warstwę lipidową skóry. Kosmetykami, które doskonale sprawdzą się w codziennej pielęgnacji przy atopowym zapaleniu skóry, jest dedykowana tej dolegliwości seria Emotopic: pozbawiona substancji drażniących, silnie nawilżająca i natłuszczająca, odbudowująca NMF. Producent proponuje zarówno wysokiej jakości produkty oczyszczające, takie jak żel do twarzy czy emulsja do kąpieli, jak i kosmetyki pielęgnujące: balsam natłuszczający, krem emolientowy, a nawet krem z ochroną przeciwsłoneczną.