Bebiko 1 – mleko modyfikowane dla najmłodszych

Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o karmienie noworodków jest dostarczanie im naturalnego pożywienia, jakim jest mleko matki. Niestety, z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Niedrożność kanalików piersiowych, zatrzymanie produkcji mleka czy reakcje uczuleniowe dziecka często uniemożliwiają karmienie go piersią. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi mleko modyfikowane dla najmłodszych Bebiko 1.

Modyfikowane mleko początkowe przeznaczone jest do stosowania u dzieci od chwili ich narodzin. Delikatna formuła mleka zawierająca niezbędne składniki pokarmowe została dostosowana do możliwości trawiennych małych organizmów. Dzieci po urodzeniu dopiero zaczynają uczyć się trawienie, dlatego bardzo ważne jest aby dostarczany do ich organizmu pokarm był dobierany właściwie. W tym przypadku każdy miesiąc życia dziecka ma znaczenie.

Mleko Bebiko 1 sprzedawane jest zarówno w aptekach jak i sklepach spożywczych. Dostępne jest w opakowaniach o różnej wadze, często te większe bardziej opłacają się ze względu na cenę. Stosując mleko początkowe należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, mleko podawane małemu dziecku nie powinno być podgrzewane w kuchence mikrofalowej, z uwagi na niebezpieczeństwo poparzenia się niemowlaka. Za każdym razem przed podaniem dziecku posiłku należy sprawdzić jego temperaturę. W tym celu kropelkę mleka można upuścić na swój nadgarstek. Jeżeli dziecko nie zje całej porcji przygotowanego mleka, niezużytą zawartość butelki należy wylać. W trosce o zdrowie malucha mleko Bebiko1 powinno być podane w maksymalnie dwie godziny po przygotowaniu, choć zaleca się aby spożywane było od razu.