Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to zmartwienie większości kobiet, bez względu na ich wagę – dotyczy zarówno otyłych, jak i bardzo szczupłej budowy. Problem polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej (lipodystrofia). Popularna skórka pomarańczowa zlokalizowana jest najczęściej na udach, biodrach, pośladkach, ramionach i kolanach tworząc nierówną, mało estetyczną powierzchnię. W zależności od stadium rozwoju cellulit może być mało widocznym defektem kosmetycznym albo tworzyć bolesne guzki.

Istnieje wiele sposób walki z cellulitem. Przede wszystkim należy zmienić tryb życia na bardziej aktywny, zrezygnować z używek, wprowadzić zdrową i zrównoważoną dietę, pić więcej wody. Brak aktywności fizycznej powoduje wzrost tkanki tłuszczowej kosztem mięśniowej – cellulit staje się bardziej widoczny. Ważne by wspomagać nasz organizm od wewnątrz. Uboga dieta to niewybaczalny błąd – organizm nie otrzymuje dostatecznej ilości energii do prawidłowego funkcjonowania. Należy więc spożywać więcej warzyw, owoców, kasz, ryb i innych produktów bogatych w witaminy, sole mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe. 

Walkę prowadzimy też na drugim froncie – od zewnątrz. Tu przydatne stają się kosmetyki na cellulit. Mamy do wyboru całą gamę produktów – od kremów, balsamów, olejków, peelingów po serum. Każdy z nich ma za zadanie nawilżyć, ujędrnić i wygładzić skórę. Wspomagając terapię masażem możemy liczyć na lepsze efekty – skóra staje się lepiej ukrwiona, a substancje aktywne zawarte w kosmetykach na cellulit mogą wniknąć w jej głębsze warstwy i działać na wielu poziomach.