Chcesz karmić piersią? Pamiętaj o suplementacji! Femibion 3

Karmienie piersią ma niezaprzeczalną ilość zalet nad mlekiem zastępczym. Warto więc starać się o prawidłową laktację od razu po porodzie. Dlaczego mleko matki jest tak ważne dla dziecka?

Mleko modyfikowane odżywia, dodaje energii i skutecznie nawadnia, ale nie umie dopasować się do konkretnych potrzeb dziecka w danym momencie – co doskonale potrafi mleko matki. Pokarm kobiecy, w zależności od fazy laktacji, różni się w zależności od zapotrzebowania dziecka na dane składniki, przez co prawidłowo wspiera rozwój mózgu, wspiera układ pokarmowy oraz immunologiczny. W mleku modyfikowanym na próżno szukać przeciwciał, komórek macierzystych wspomagających rozwój organów, pożytecznych bakterii czy enzymów. Wyjątkowych składników mleka kobiecego jest o wiele więcej, warto więc zadbać o jak najlepszą jego jakość, a także stan zdrowia matki. Zadbać mogą o to suplementy diety wspomagające laktacje, takie jak Femibion 3, które zawierają starannie dobrane składniki dopasowane do potrzeb karmiących kobiet. Kapsułki bogate są w minerały i witaminy wspomagające produkcję mleka w każdej fazie cyklu laktacji. Dodatkowo zawierają żelazo i kwas pantotenowy, które skutecznie zmniejszają uczucie zmęczenia, aby wesprzeć kobietę w tak wyczerpującym okresie.

Co ciekawe, karmienie piersią jest korzystne nie tylko dla dziecka, ale także mamy, która chce szybko wrócić do formy po porodzie. Badania udowadniają, że dzięki karmieniu piersią można spalić nawet 500 kalorii dziennie, a także przyczynia się to do zmniejszenia ryzyka raka piersi, macicy i jajnika.
Jak widać, zalet jest całe mnóstwo, warto więc zadbać o laktację wspomaganą starannie dobranymi składnikami suplementu femibion 3.