czopki na hemoroidy

Czopki na hemoroidy – a skuteczne leczenie tej dolegliwości

Czopki na hemoroidy stanowią skuteczną metodę walki z żylakami odbytu. Po tego typu preparaty lecznicze sięga większość pacjentów bez względu na stopień rozwoju choroby. I nic w tym dziwnego, gdyż przynoszą one ogromna ulgę w leczeniu tej uciążliwej dolegliwości.

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy bardzo często zwane są też żylakami odbytu. Z medycznego punktu widzenia są to niewielkie guzki krwawnicze, które wypełniają oraz uszczelniają kanał odbytu. Zatem hemoroidy naturalnie posiada każdy z nas. Podczas wypróżniania guzki te opróżniają się z krwi i dzięki temu umożliwiają oddawanie stolca. Niemniej czasem dochodzi do rozciągnięcia się guzków krwawniczych i w związku z tym wypełniają się one dużą ilością krwi. Zalegająca krew z czasem powoduje stan zapalny oraz jest przyczyną występowania pieczenia i świądu w okolicach odbytu.

Leczenie guzków krwawniczych z użyciem czopków na hemoroidy

Leczenie tej uciążliwej dolegliwości jest w dużej mierze zależne od stopnia zaawansowania choroby. Jednak w większości przypadków lekarze zalecają stosowanie skutecznych czopków oraz maści i żelów. Preparaty te posiadają działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne, zatem zazwyczaj przynoszą ogromną ulgę w cierpieniu.
W początkowych stadiach choroby czopki stanowią wystarczającą metodę leczenia, natomiast w bardziej zaawansowanych stanach pełnią one tylko rolę wspomagająca leczenie tych uciążliwych dla pacjenta objawów.
Warto pamiętać o tym, że w przypadku wystąpienia krwawienia z odbytu, nawet w niewielkiej ilości, należy czym prędzej skonsultować się z lekarzem.