Czy warto stosować krople na katar?

katarKatar jest to uciążliwa dolegliwość, będąca dla wielu osób znacznym utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu. Zatkany nos czy wydzielina, przeszkadzają w pracy i w spokojnym śnie.

Jest wiele metod, które skutecznie pomogą zwalczyć objawy kataru. Jedną z nich są krople na katar, pozwalające w szybki sposób pozbyć się uciążliwego problemu. W przypadku występowania kataru alergicznego lub też wirusowego, zalecane są krople, które obkurczają naczynia krwionośne. Katar ropny leczy się za pomocą kropli z antybiotykiem. Jeżeli zaś katar został wywołany zapaleniem zatok obocznych nosa, zaleca się stosowanie kropli, które rozluźniają wydzielinę.

Należy pamiętać, że krople pomimo szybkiego działania, należy stosować jedynie w razie potrzeby. Nie powinno się nadużywać kropli, gdyż może to powodować obrzęk śluzówki i jej wysuszenie. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie kropli do nosa w tabletkach.

Katar najczęściej występuje przy przeziębieniu, dlatego stosowanie odpowiednich leków na przeziębienie pomoże w walce z katarem. Krople na katar są jedynie środkiem dodatkowym, który może wspomóc walkę z chorobą, jednak nie powinien być stosowany jako jedyny lek i regularnie, gdyż może to prowadzić do zaniku błony śluzowej nosa.