acne derm

Delikatna pielęgnacja skóry z trądzikiem

Osoby dotknięte problemami skórnymi związanymi ze zmianami trądzikowymi, bardzo często same sobie robią krzywdę. Niewłaściwa pielęgnacja pogłębia problem, a ogólna niechęć korzystania z porad lekarskich może prowadzić do nieodwracalnych zmian na cerze.

Pierwsza linia obrony

acne derm  Jeśli na twarzy pojawiają się wypryski oraz zaskórniki, najlepiej jest zadziałać od ręki. W aptece dostępnych jest wiele preparatów zwalczających trądzik. Na ogół na pierwszy ogień proponowane są maści i kremy z kwasem azelainowym, najpopularniejszy i niedrogi to Acne Derm.

Należy przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w ulotce, a efekt będzie dostrzegalny już po paru tygodniach regularnego stosowania.

Najlepsze co można zrobić dla skóry

  Pierwszą podstawową zasadą prawidłowego podejścia do skóry problematycznej jest konsekwencja. Należy trzymać się schematu pielęgnacji, nie pomijając żadnych kroków czyli: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie.

Niestety wielu osobom wydaje się, że skóra z pryszczami wymaga mocnej wysuszającej kuracji. Jest to nieprawda!. Wystarczy, że stosuje się maść leczniczą, a reszta kosmetyków powinna być delikatna i nawilżająca.

Kiedy zawiodą ogólnie dostępne sposoby

  Jeśli po miesięcznym stosowaniu Acne Dermu nie widać poprawy, to nie ma na co czekać, tylko należy wybrać się do lekarza dermatologa. Nieleczone zmiany skórne prowadzą do powstania blizn i przebarwień, których bardzo ciężko jest się pozbyć.