waporyzator konopny

Dlaczego waporyzacja jest lepsza od palenia?

Waporyzacja jest sposobem na przyjmowanie substancji aktywnych zawartych w ziołach, który polega na podgrzewaniu suszu, a nie jego spalaniu. Dlaczego ta metoda jest lepsza od tradycyjnego palenia?

Przede wszystkim zdrowie


Najważniejsze są tutaj kwestie zdrowotne. Kiedy spalamy zioła, oprócz substancji aktywnych uwalniają się też szkodliwe produkty procesu spalania. Głównie chodzi tutaj o dym, który zawiera wiele substancji smolistych. W ten sposób zatruwamy swój organizm. A przecież w bardzo prosty sposób możemy tego uniknąć! Jeśli zdecydujemy się na waporyzację, nie będziemy wciągać dymu do płuc. Proces ten polega na wytworzeniu dymu, który zawiera tylko aromaty i substancje aktywne. Warto też wiedzieć, że waporyzować można nie tylko sam susz, ale też przygotowany wcześniej koncentrat. 

Smak


Sporą zaletą waporyzacji jest też to, że pozwala nam ona na poczucie czystego smaku podgrzewanego zioła. Nie jest on zakłócony przez dym. Osoby, które zdecydowały się na używanie waporyzatora twierdzą, że inhalacja w tej formie jest dla nich dużo przyjemniejsza, niż klasyczne spalanie. 

Wygoda


Kolejną zaletą waporyzacji jest jej wygoda. Waporyzator jest bardzo mały, a więc możemy zawsze mieć go przy sobie. Dzięki temu będziemy mogli podgrzewać zioła zawsze, gdy przyjdzie nam na to ochota. W dodatku, jest to urządzenie, które jest wyjątkowo proste w obsłudze. Używanie go nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania czy dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu wszystkiemu nie ma łatwiejszego sposobu na zażywanie ziół.

Waporyzatory dostępne w ofercie KonopnySklep