Cetaphil

Doskonałe kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej

Coraz więcej osób zmaga się z trudnościami skóry wrażliwej. Cera może nadmiernie reagować na przykład zaczerwienieniem i przesuszeniem. Bardzo często nawet osoby o skórze tłustej mogą nabawić się tego typu problemów wtedy, jeżeli wcześniej traktują swoją skórę na przykład mydłem czy kosmetykami z alkoholem w składzie.

Cetaphil, czyli doskonałe kosmetyki do skóry wrażliwej


W pielęgnacji skóry wrażliwej najważniejsze jest unikanie naprawdę agresywnych kosmetyków. Mowa tutaj o kosmetykach zawierających w swoim składzie na przykład alkohol lub różnego rodzaju parabeny oraz konserwanty. I chociaż cetaphil nie jest kosmetykiem z branży bio i eko, to ma naprawdę bardzo łagodne działanie na skórę i z powodzeniem można go rekomendować osobom z cerą wrażliwą.

Delikatne kosmetyki oczyszczające i pielęgnacyjne


Cetaphil zasłynął jako doskonały kosmetyk do oczyszczania skóry. Emulsja myjąca tej marki pozwala na dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie na przykład resztek makijażu, jednak wcześniej trzeba również użyć innych kosmetyków. Należy unikać na przykład drażniących mleczek lub kosmetyków opartych o alkohol, a skupić się chociażby na wodzie mineralnej, która jest doskonała do oczyszczenia z makijażu. Potem kolejnym krokiem w demakijażu będzie właśnie zastosowanie myjącej emulsji od Cetaphil. Ostatni krok to coś pielęgnacyjnego, na przykład krem z innej serii tej marki. Taka holistyczna pielęgnacja na pewno doskonale wpłynie na stan skóry.