olej cbg

Działanie olejku CBG

Olej CBG jest znany od 1964 roku za sprawą odkrycia Y. Gaoni. Kwas kannabigerolowy znajduje się w konopiach indyjskich i jest głównym składnikiem oleju CBG.

Komórki macierzyste konopi

CBG jest spotykane również pod nazwą komórek macierzystych konopi, ponieważ stanowi podstawę do rozwoju pozostałych kannabinoidów, którymi są CBDA, THCA oraz CBCA. Należy zwrócić uwagę na fakt, że olej CBG (kup online) jest nie jest stosowany od długiego czasu, a już teraz naukowcy wiedzą wiele na temat tego kannaboinoidu. Przede wszystkim jest to doskonały lek dla osób chorych na depresję oraz stany lękowe. Niestety długotrwałe zażywanie leków benzodiazepinowych prowadzi do poważnego uzależnienia oraz nasilenia choroby. Są one najczęściej przepisywane przez psychiatrę, ponieważ mają dobre działanie doraźne, jednak można je stosować maksymalnie przez dwa tygodnie. Olej cbg można stosować cały czas, ponieważ nie da się od niego uzależnić. Warto zauważyć, że może on pomóc rozluźnić napięcie mięśniowe.

Działanie olejku CBG

CBG może skutecznie blokować działanie neuroprzekaźnika gamma-aminomasłowego, a to pomaga zminimalizować skurcze mięśni. Należy mieć na uwadze, że cbg jest w dużej mierze podobny do cbd, jednak jego właściwości nie są jeszcze aż tak znane. Wykazuje również działanie lecznicze w przypadku choroby jaskry. Dzieje się tak, ponieważ regularne stosowanie olejku CBG zmniejsza w oku ciśnienie śródgałkowe. Dzięki temu drenaż w oku może się zwiększyć. Oczywiście leczenie jaskry powinno być prowadzone pod okiem doświadczonego lekarza, jednak stosowanie CBG nie powinno zaszkodzić, a może pomóc. Kannabinoid może również pomóc osobom, którzy chorują na epilepsję lub chorobę Huntingtona. Najważniejsze są jednak właściwości antydepresyjne olejku CBG, ponieważ nie wchodzi on w interakcje z żadnymi lekami. Dzięki temu może być stosowany jako dodatkowa pomoc w walce z depresją oraz innymi zaburzeniami psychicznymi. Działanie CBG powinny docenić również osoby, które mają problemy z pęcherzem.