EMOLIUM

Emolium – jakie są przeciwwskazania?

Emolium to seria preparatów, które należy stosować szczególnie wtedy, gdy ma się przesuszoną skórę podatną na podrażnienia. Czy produkty z tej serii są dobre dla każdego, czy też istnieją jakieś przeciwwskazania do ich stosowania – o tym można dowiedzieć się z tego artykułu.

Kiedy nie stosować Emolium?

Jeśli chodzi o specjalistyczne preparaty sygnowane marką Emolium, warto wiedzieć, że nie ma tutaj wyraźnych przeciwwskazań do ich stosowania. Należy jednak mieć na względzie to, że jeśli dana osoba jest nadwrażliwa lub uczulona na którykolwiek składnik dowolnego preparatu z tej serii, nie powinna stosować takiego kosmetyku. Warto dodać, że preparaty z serii Emolium są rekomendowane zarówno przez Polskie Towarzystwo Położnych, jak i przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne dla dzieci i niemowląt, które ukończyły przynajmniej rok życia.

Czy Emolium wywołuje niepożądane działanie?

Korzystając z Emoliumu z https://www.aptekagalen.pl/emolium , nie trzeba się obawiać niepożądanego działania, gdyż takie nie występuje, a przynajmniej nie ma danych, które by potwierdzały takie przypadki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poszczególne preparaty z serii Emolium mogą być dla niektórych drażliwe z uwagi na ich zapach, który może kojarzyć się ze środkami aseptycznymi.

Należy też pamiętać o tym, że jeśli stosuje się krem, nie powinno się go stosować przez zbyt długi okres. Zbyt częste używanie kremu może doprowadzić do tego, że skóra stanie się bardziej jałowa. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej u osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry. By nie doszło do żadnych niepożądanych efektów, należy również pamiętać o tym, by zużyć preparat zanim minie jego termin ważności.