Femaltiker – preparat na pobudzenie laktacji

femaltikerMłode matki najczęściej denerwują się czy ilość mleka, którą posiadają będzie wystarczająca, czy dziecko będzie chciało ssać. Tymczasem pomoc dla matek karmiących jest bardzo duża. Doradcy laktacyjni, preparaty pobudzające laktację, odciągacze pokarmu to tylko niektóre przykłady.

Co wpływa na prawidłową laktację

Za prawidłową laktację i wytwarzanie odpowiedniej ilości mleka odpowiedzialny jest hormon nazywany prolaktyną. Uaktywnia się on w pierwszej dobie po porodzie. Jego poziom stopniowo wzrasta. Zasada jest prosta – im więcej mleka jest wytwarzane, tym poziom prolaktyny wyższy i większa produkcja mleka.

Czasami z różnych powodów poziom prolaktyny jest niewystarczający, a co za tym idzie mała ilość mleka. Dla matek taka sytuacja jest frustrująca, co dodatkowo zmniejsza prolaktynę. W ten sposób koło się zamyka i sytuacja wydaje się bez wyjścia.

W dawnych czasach matkom mającym problem z laktacją zalecano picie piwa. Ten pogląd funkcjonuje nawet do dnia dzisiejszego.

Przeprowadzone badania wykazały, że na wzrost prolaktyny nie działa chmiel, ale zawarty w piwie słód jęczmienny, który zawiera beta-gluken bezpośrednio wpływający na zwiększenie poziomu prolaktyny. Te właściwości wykorzystuje preparat do stosowania w okresie laktacji, Femaltiker. Dodatkowo zawiera melisę, która obniża poziom stresu. Spokój i odpoczynek to niezbędne warunki dla prawidłowej laktacji. Wystarczy przez dwa tygodnie stosować preparat wspomagający organizm kobiety, by poziom prolaktyny wzrósł i zwiększyła się produkcja mleka.