Hemoroidy- wstydliwy problem, z którym warto walczyć

Hemoroidy stanowią wstydliwy problem, z którym pacjenci bardzo późno zgłaszają się do lekarza. Stan ten spowodowany jest ich lokalizacją. Szczególnie mężczyźni mają problem z okazaniem medykowi dolnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli odbytu .

JAKIE OBJAWY ŚWIADCZĄ O HEMOROIDACH?

Często pierwszym niepokojącym objawem jest ból w czasie defekacji. Pacjenta zastanawia również pojawiająca się w stolcu lub na papierze krew (czasami również śluz). W przypadku hemoroidów zewnętrznych wyczuwalne są również guzki, które zazwyczaj są obrzmiałe i powodują świąd tej okolicy.

Hemoroidy podzielić można na wewnętrzne i zewnętrzne. Podział ten umożliwia podjęcie właściwej terapii i wyleczenie pacjenta. Hemoroidy wewnętrzne to te znajdujące się w kanale odbytu, podczas gdy zewnętrzne wyczuwane są właśnie jako wyżej opisane guzki krwawnicze.

LECZENIE HEMOROIDÓW

Oprócz operacyjnych możliwości leczenia hemoroidów, istnieją również tzw. środki zachowawcze. Leczenie zachowawcze oparte jest zazwyczaj na kilku lekach, które mają zwalczać dane dolegliwości, na które pacjent się skarży.

Tabletki na hemoroidy stanowią więc szeroką grupę, do której należą różnego typu specyfiki.
Popularne tabletki na hemoroidy zawierają diosminę. Diosmina to substancja zwiększająca napięcie naczyń żylnych i zmniejszająca stan zapalny.

Oprócz tabletek pacjenci zazwyczaj decydują się na maści. Stosowane miejscowo mieszanki zawierają działającą znieczulająco lidokainę i przeciwzapalny tribenozyd.

W przypadku hemoroidów wewnętrznych poprawę przynoszą wygładzające ścianę błony śluzowej czopki z taninami i galusanem zasadowym bizmutu.

Leczenie zachowawcze stosować można jedynie po konsultacji z lekarzem prowadzącym. W niektórych przypadkach pacjent bezwzględnie powinien zostać poddany leczeniu operacyjnemu.