Istotne wady i zalety blatów z żywicy epoksydowej

Dziś można coraz częściej spotkać na rynku meble zdobione blatami wykonanymi z żywicy epoksydowej. Czym charakteryzuje się to tworzywo oraz jakie posiada wady i zalety?

Jak powstają blaty z żywicy epoksydowej?

Żywica epoksydowa to tworzywo bardzo mocno przypominające naturalną żywice. Jest ono wytwarzane ze sztucznego materiału, który jest poddawany poszczególnym procesom chemicznym. Dzięki temu powstaje bardzo twarde tworzywo, które jest bardzo odporne na działanie wody, poszczególnych preparatów czyszczących oraz uszkodzenia mechaniczne

Dzięki temu blaty wykonane z żywicy epoksydowej nie zniszczą się pod wpływem częstego mycia oraz odkażania. Ponadto są one twarde jak kamień, niepalne oraz nietopliwe. Te istotne zalety przyczyniły się do tego, że żywica epoksydowa znalazła powszechne zastosowanie podczas produkcji blatów do wielu mebli. Szeroki wybór blatów można znaleźć tutaj.

Jakie są wady żywicy epoksydowej?

Podobnie jak inne tworzywa żywica epoksydowa to takie tworzywo, które nie jest także wolne od wad. Co prawd blaty wykonane z tego wyjątkowego tworzywa bardzo pięknie się prezentują, ale mogą one odbarwiać się podczas intensywnego działania promieni słonecznych.

Wyposażając swoją kuchnie w meble o takich blatach trzeba pamiętać o tym, aby nie stawiać na nich mocno gorących przedmiotów. Niemniej rozsądne użytkowanie pozwala na to, aby przez długi czas cieszyć się z posiadania mebli kuchennych o wyjątkowych blatach.