Jak działa filtr węglowy do masek antysmogowych

Wraz z coraz większą ilością samochodów i gęstością zaludnienia w miastach, często koniecznością staje się noszenie odpowiedniej maski antysmogowej. Stajemy wtedy przed wyborem najlepszego filtra do masek antysmogowych. Jednym z takich filtrów jest filtr węglowy, o którym warto dowiedzieć się więcej.

Węgiel aktywny jako kluczowy składnik filtra węglowego

Filtry węglowe produkowane są przy wykorzystaniu węgla aktywnego, czyli materiału wytworzonego w procesie spalania jakiejkolwiek substancji organicznej o wysokiej zawartości węgla. Węgiel aktywny jest materiałem wartościowym i wykorzystywanym w produkcji filtrów do masek antysmogowych, ponieważ ma wysoką skuteczność w filtrowaniu zanieczyszczeń. 

Jak filtr węglowy wpływa na skuteczność maski antysmogowej

Jako że filtr węglowy nie przepuszcza zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, jest on wskazany szczególnie jako filtr do masek antysmogowych. Sama maska antysmogowa bez filtra nie ochroni nas skutecznie przed smogiem, potrzebny jest do tego odpowiednio dobrany i regularnie wymieniany filtr. Przed smogiem ochroni nas najskuteczniej filtr węglowy, który działa jak magnes – przyciąga zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i usuwa je z wdychanego przez nas powietrza.