tabletki na sen

Jak leczyć bezsenność

Zegar wybija kolejną godzinę, a sen nadal nie przychodzi? Któż z nas choć raz nie miał problemu z zaśnięciem. Pędzący tryb życia, stres w pracy, gonitwa myśli – to wszystko powoduje, że nie raz przydarza się nam bezsenna noc. Jednak jeśli problemy ze spaniem są od pewnego czasu czymś permanentnym, warto sprawdzić, czy nie cierpi się na insomnię.

Jak zwalczać bezsenność?

Aby poprawić jakość snu, a także umożliwić sobie zapadnięcie w miarę szybko w ramiona Morfeusza, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim, przed zaśnięciem nie powinno się oglądać pobudzających umysł rzeczy. Warto wyłączyć wiadomości w telewizorze, nie scrollować w nieskończoność kolorowych obrazków w telefonie czy wyciszyć energetyzującą muzykę. Zamiast tego warto usiąść z filiżanką herbaty i poczytać na spokojnie książkę. Można również zrelaksować się w aromatycznej kąpieli, do której doda się kilka kropli olejków eterycznych, ułatwiających zaśnięcie. Jeśli te metody zawiodą, można wypić tuż przed pójściem do łóżka szklankę melisy czy też wziąć tabletki na sen. Ostatnim rozwiązaniem jest bezapelacyjne skonsultowanie się z lekarzem.

Tabletki nasenne – jak stosować?

Zanim zażyje się tabletkę na sen należy nie tylko porozmawiać z lekarzem prowadzącym, ale również dogłębnie przeczytać załączoną ulotkę. Wskazuje ona formy zastosowania leku, maksymalne dawki, jakie należy przyjąć. Każde przedawkowanie tabletek nasennych jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Najlepiej rozpoczynać kurację od najmniejszej możliwej dawki, która pomaga nam spokojnie zasnąć.