ból zatok

Jak uporać się z problemem zapalenia zatok?

Problem zapalenia zatok dotyka bardzo wiele osób. Niestety ta przypadłość daje się mocno we znaki, często nie mija nawet przez kilka tygodni. Cierpi się wtedy na obfity ropny katar oraz mocne bóle głowy, które nasilają się podczas pochylania się do przodu. W jaki sposób ulżyć sobie w sytuacji zapalenia zatok? Poniżej kilka skutecznych sposobów.

Dobry lek, czyli Ibuprom zatoki

Bez dobrego leku raczej się nie obejdzie. Polecany specyfik, czyli Ibuprom zatoki pomaga poradzić sobie z bólem głowy, ale działa nie tylko objawowo, bo również wspiera w niwelowaniu kataru u źródła. Jednym słowem leczy stan zapalny zatok, dzięki czemu z dnia na dzień katar i jest mniej obfity. Ibuprom zatoki to jeden z najlepszych specyfików tego typu bez recepty. Jeżeli na zapalenie zatok cierpi się tylko od czasu do czasu, nie trzeba tego konsultować z lekarzem i można wspierać się właśnie tymi tabletkami.

Inhalacje z solą fizjologiczną

Drugi dobry sposób wspierający radzenie sobie z katarem to po prostu robienie regularnych inhalacji. Inhalator można kupić w każdej aptece i jest to wydatek niewiele większy niż około 100 zł. Do przeprowadzania inhalacji trzeba kupić sobie jeszcze zapas soli fizjologicznej z apteki. Takie informacje bardzo pomagają w udrożnieniu nosa i ułatwiają oddychanie. Poza tym pomagają też w łagodzeniu stanów zapalnych i leczą, dzięki czemu można szybciej pozbyć się infekcji. Inhalacje są polecane nawet dla małych dzieci.