dygestorium-laboratoryjne

Jak wybrać dygestorium laboratoryjne?

Zakup nowego dygestorium do laboratorium, to wbrew pozorom dość trudne zadanie. Warto się dobrze zastanowić jakie konkretnie powinno być nowe urządzenie. Różni producenci oferują odmienne rozwiązania. Jak zatem wybrać dygestorium? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materiały przeznaczone na dygestorium laboratoryjne

Niezwykle ważna kwestia przy wyborze wyciągu to trwała i stabilna konstrukcja. Urządzenie może być wykonane z takich materiałów jak:

  • stal malowana proszkowanąchemoodporną farbą epoksydową,
  • stal nierdzewna kwasoodporna. 

Tego typu rozwiązania stanowią gwarancję dłuższej żywotności dygestorium w porównaniu do wyciągu zrobionego z płyt laminowanych. 

Dygestoria laboratoryjne powinny także spełniać wymogi normy PN EN 14175, dzięki czemu zapewniają wszystkim laborantom komfort pracy i szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

dygestorium-laboratoryjne

Jak dobrać dygestorium?

Wielu producentów oferuje wyciągu o ustandaryzowanej wielkości, ale można także kupić urządzenie dopasowane pod indywidualne wymagania.

Najbardziej popularne są dygestoria walk-in oraz nastołowe, które ustawione są na blacie roboczym. 
Dygestorium labolatoryjne nastołowe nie jest wyposażone w dolną szafkę i jest znacznie węższe niż wyciąg mobilny. Warto przy tym pamiętać, że wielkość dygestorium determinuje szybkość z jaką powietrze będzie wyciągane na zewnątrz budynku. Zasada jest prosta, im większy wyciąg tym większa prędkość wymiany powietrza.

Stojąc przed wyborem dygestorium, warto zwrócić uwagę na urządzenia dobrej jakości, gdyż tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczną racę w każdych warunkach.