maść na oparzenia

Jak wybrać skuteczną maść na oparzenia?

Oparzenia mogą przydarzyć się każdemu – czy to jako oparzenia słoneczne, czy też podczas gotowania. Aby je załagodzić, warto mieć w domu maść na oparzenia. Czym powinien wyróżniać się dobry preparat tego rodzaju?

Oparzenie – wymaga specjalnej pielęgnacji


Gdy dochodzi do oparzenia, skóra doznaje uszkodzenia. W zależności od intensywności czynnika powodującego to uszkodzenie, może być to oparzenie pierwszego, drugiego albo trzeciego stopnia.

W przypadku oparzeń pierwszego i drugiego stopnia wizyta u lekarza nie jest konieczna. Skóra jest wtedy zaczerwieniona lub można zobaczyć na niej pęcherze z przejrzystym płynem. W takich przypadkach wskazana jest dobry krem na oparzenia, która zniweluje dolegliwości i pomoże skórze w regeneracji.

Maść na oparzenia – ważne składniki


Aby maści na oparzenia rzeczywiście mogły zadziałać, powinny zawierać szereg pielęgnujących składników, by niwelować skutki urazu.

Najczęściej produkty tego typu bazują na pantenolu w stężeniu aż do 10 proc. To składnik nawilżający i łagodzący skórę. Mogą towarzyszyć mu także alantoina, gliceryna, żel z aloesu i inne składniki pielęgnacyjne. Konsystencja maści powinna być też lekko tłustawa, aby pokryć skórę ochronnym filmem i zabezpieczyć ją przed ucieczką wilgoci.

W sprzedaży dostępne są także praktyczne pianki na oparzenia oraz żele chłodzące, które niwelują uczucie pieczenia.

Preparaty na oparzenia można kupić w aptekach bez recepty.