Jakie tabletki na alergię dostępne są bez recepty?

alergiaWiele osób cierpi na przeróżne alergie, spowodowane występowaniem niekorzystnych substancji w otoczeniu. Część skutecznych leków na alergię jest dostępnych jedynie na receptę. Tabletki na alergie dostępne w aptekach bez recepty, również mogą okazać się pomocne.

Przede wszystkim, wśród tabletek na alergię można znaleźć leki antyhistaminowe. Pozwalają one na zahamowanie działania histaminy, która jest substancją odpowiedzialną za powstawanie objawów alergii. Tym samym, leki przeciwhistaminowe łagodzą swędzenie i pieczenie nosa oraz objaw kichania. Niektóre z nich mogą zmniejszać łzawienie oczu oraz łagodzić obrzęk błony śluzowej gardła.

Innymi tabletkami na alergię są leki, które mają na celu obkurczanie naczyń krwionośnych. Tym samym, zmniejszają przekrwienie oraz obrzęk np. błony śluzowej nosa. Najczęściej spotkać można również aerozole, które skutecznie pomogą w przeciwdziałaniu alergii.

Wśród leków można znaleźć również maści i żele, które łagodzą dolegliwości skórne, które mogą być uciążliwe. Są to przede wszystkim swędzenie i pieczenie. Często stosuje się też leki ziołowe, zawierające w swoim składzie olej z wiesiołka, wyciąg z liści szałwii lekarskiej, ziele pokrzywy czy też olej z ogórecznika. Wspierają one układ odpornościowy.