Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym

Karmienie piersią to sposób odżywiania noworodków oraz niemowląt polecany przez położne oraz lekarzy pediatrów w edukacji dotyczącej laktacji. Bywają jednak sytuacje, w których matka nie może lub nie chce karmić swojego potomstwa w sposób naturalny. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest zastąpienie go mlekiem modyfikowanym. Jest to preparat, który w swoim składzie posiada wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka składniki odżywcze w w odpowiednich dawkach dostosowanych do jego wieku. Preparaty te opracowane są w taki sposób, aby również wspomagać dziecko borykające się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego takimi jak: nietolerancja składników, kolki i wzdęcia oraz wszelkiego rodzaju alergie pokarmowe.

Karmienie piersią, czy mleko modyfikowane?

Oczywiście karmienie piersią to najkorzystniejszy sposób odżywiania dziecka w pierwszym okresie życia jednak nowoczesne mleka modyfikowane stanowią starannie opracowany preparat zastępczy, który zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Mleka modyfikowane i ich właściwości

Mleka modyfikowane to szeroka gama produktów o specjalnym przeznaczeniu, charakteryzujących się właściwościami wspomagającymi prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Najpopularniejsze produkty z tej serii to:
1. Bebilon 2 – produkt stosowany w żywieniu niemowląt po 6 miesiącu życia. Doskonale sprawdza się w momencie rozszerzania diety dziecka. Może być stosowany samodzielnie lub jako jeden ze składników wykorzystywany przy sporządzaniu mieszanek z innymi preparatami marki Bebilon.
2. Bebilon HA 1 to preparat, którego receptura została opracowana specjalnie z myślą o noworodkach już od pierwszego dnia życia.
3. Bebilon Comfort – to linia preparatów opracowanych specjalnie z myślą o dzieciach z problemami ze strony układu trawiennego takimi jak nawracające kolki, wzdęcia gazy.

Wszystkie preparaty marki Bebilon dostępne są w bogatej ofercie aptek stacjonarnych oraz aptek internetowych, a także sklepów z żywnością dla dzieci.