Kiedy nie możemy nic zjeść

Zdarza się, że po zjedzeniu obiadu źle się czujemy. Czasami zjemy jakiś owoc i zaczyna nas swędzieć podniebienie. Innym razem na sam zapach jakiegoś składnika robi nam się niedobrze. Co to może być? Prawdopodobnie nasz organizm nie toleruje jakiegoś pokarmu i pokazuje nam to w ten sposób. Żeby się dowiedzieć co to dokładnie jest trzeba zrobić test na nietolerancje pokarmowe.

Obserwacja i wyniki

food detective test na nietolerancje pokarmowe opiniePrzez lata pewnie zaobserwowaliśmy u siebie, że nie możemy pić mleka, bo boli nas po nim brzuch albo, że po truskawkach puchną nam oczy. To może być zarówno alergia pokarmowa, jak i nietolerancja laktozy. Żeby wiedzieć to dokładnie i móc podjąć działania, które spowodują, że znowu będziemy chcieli jeść trzeba zrobić testy diagnostyczne. Na takie profesjonalne testy można wybrać się do dietetyka, albo przeprowadzić je w domu kupując wcześniej odpowiedni zestaw.

Testy na nietolerancje do domowego użytku

Bardzo popularny jest test Food Detective, który już po 40 minutach pokazuje wyniki. Do tego Food Detective test na nietolerancje pokarmowe opinie ma bardzo dobre. A czasem nawet sprawdza się lepiej niż fachowe testy w gabinetach medycznych. Dzięki temu testowi można sprawdzić swoją tolerancję na zboża, warzywa, owoce czy nawet mięso. Po odstawieniu wskazanych jako nietolerowane pokarmów wiele osób faktycznie poczuło się lepiej. Jednak zmiany w diecie zawsze warto skonsultować z lekarzem dietetykiem. Trzeba przecież znaleźć jakieś zamienniki, które zbilansują naszą dietę.