kolka niemowlęca

Kolka niemowlęca – jak sobie z nią radzić?

Niemowlęta bardzo często zmagają się z bólami brzuszka. Kolki u wielu noworodków zaczynają występować około 3 tygodnia życia. Młodzi rodzice często są zupełnie bezradni w obliczu tej sytuacji. Maleństwo głośno płacze i nic nie przynosi mu ukojenia.

Walka z kolką niemowlęcą jest trudna, ale są sposoby, by wspomóc układ trawienny maluszka i pomóc mu z bólem.

Leki na kolkę niemowlęcą

Lek espumisan 100 stosuje się w leczeniu objawowym wzdęć. Gdy wszystkie sposoby niefarmakologiczne zawiodły, warto zwrócić się w stronę leków, które mogą pomóc.

Espumisan dla niemowląt ma za zadanie rozbijać pęcherzyki w jelitach i umożliwić ewakuację gazów. Oddanie gazów przynosi maluszkowi wielką ulgę. W brzuszku nie ma już napięcia, a ból ustępuje. Espumisan 100 https://www.apteka-familia.pl/espumisan-100-mg-ml-krop-doustne30ml.html można kupić w każdej aptece bez recepty.

Espumisan dawkowanie

Sam producent zaleca w przypadku niemowląt podawanie 5 do 10 kropli w jednej dawce. Najprościej dodać espumisan dla niemowląt do butelki z mlekiem.

Trudniej jest w przypadku dzieci karmionych piersią. Można jednak spróbować zrobić to za pomocą małej łyżeczki lub kieliszka. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości odnośnie podania leku lub wystąpią dodatkowe objawy – konieczne jest skonsultowanie się z pediatrą. Kolka może wynikać z wielu czynników.

Czasem kolka nie ustępuje nawet przez wiele tygodni. Lekarz powinien wtedy podjąć decyzję o zmianie mleka modyfikowanego. W przypadku karmienia piersią oceniona powinna zostać technika przykładania dziecka. Być może kolka wynika z nadmiernego połykania powietrza.