Jakie kosmetyki dla niemowląt?

oillanSkóra niemowlęca jest wyjątkowo delikatna, dlatego należy ją pielęgnować we właściwy sposób. Wymaga ona systematycznego, intensywnego natłuszczania i nawilżania. Kosmetyki stosowane do tego celu powinny być najwyższej jakości, aby dobrze spełniały swoje zadanie i nie podrażniały wrażliwej skóry dziecka. Jeśli na ciele maluszka zauważymy podrażnienia lub nadmierne przesuszenie, warto sięgnąć po dermokosmetyki, które w składzie nie posiadają substancji zapachowych, barwników i parabenów, które mogłyby być drażniące i wywołać objawy alergii skórnej. Dermokosmetyk dodatkowo mocno nawilża skórę.

Czym różnią się dermokosmetyki od zwykłych kosmetyków?

Dermokosmetyki produkowane są z myślą o profilaktyce i wspomaganiu leczenia problemów skórnych. W ich tworzeniu biorą udział zespoły dermatologów, biologów, pediatrów, chemików i kosmetologów. Ich produkcja jest kontrolowana dużo bardziej wnikliwie niż w przypadku zwykłych kosmetyków. Skuteczność preparatów sprawdza się podczas specjalnych testów przypominających badania nad lekami. Podobnie jak leki, można je kupić wyłącznie w aptekach, choć są dostępne bez recepty.

Kosmetyki dostosowane do pory roku

Należy pamiętać, że kosmetyki dla niemowląt nie zawsze będą uniwersalne. Warto mieć na uwadze, że latem i zimą, skóra dziecka będzie wymagała nieco innej pielęgnacji. W zależności od warunków atmosferycznych, należy sięgnąć po właściwy dermokosmetyk oillan. Zimą kosmetyki powinny pełnić funkcję ochronną przed silnym wiatrem i mrozem. Konieczny będzie tłusty krem, który zaaplikować należy na osłonięte części ciała dziecka – buźkę i rączki.

Latem musimy ochronić maluszka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz wysuszeniem. Pamiętać należy o kremie z filtrem UV, który uchroni wrażliwą skórę przed poparzeniem.