krem na przebarwienia

Krem na przebarwienia

Przebarwienia na skórze i ciemne plamy to problem wielu kobiet. Te znamiona mają różne swoje źródła powstawania. Najczęstszą ich przyczyną jest opalanie się, nadmierne eksponowanie ciała na słońcu. inne przyczyny to przyjmowanie leków hormonalnych, stan zdrowia, ciąża lub nadmierne używanie kosmetyków.

Na początek krem na przebarwienia

Dobrym sposobem na różnego rodzaju plamy na skórze jest odpowiedni krem na przebarwienia. Jednak korzystanie z kremów wymaga cierpliwości i systematyczności. Stosując kremy na przebarwienia należy codziennie, przez kilka tygodni systematycznie wsmarowywać dany krem w miejsca zmienione chorobowo.
Kremy mają działanie wybielające, przez co miejsca z ciemnymi plamami na skórze stają się coraz jaśniejsze. Kremy spokojnie można stosować nawet będąc w ciąży, ponieważ nie są ona szkodliwe dla zdrowia.

Inne metody na przebarwienia

Można spróbować metod naturalnych i nakładać na twarz maseczki wybielające robione na bazie pietruszki czy ogórka oraz maseczki peelingujące z miodu i z cytryny.
Zabiegi w gabinetach kosmetycznych są drogie ale i skuteczne. Jednak wszystkie metody mogą być stosowane razem z kremami na przebarwienia. Czyli wsmarowując dane kremy można równocześnie poddawać się i innym kuracjom wspomagającym niwelowanie ciemnych plam powstałych na skórze.
Faktem jednak jest, że cały czas należy chronić skórę przed nadmiernym opalaniem się i nasłonecznieniem.