Krzesła laboratoryjne

Siedzenie na krześle w wielu zawodach to nieodłączny element naszej pracy. Warto zadbać, aby było jak najlepiej przystosowane do czynności jakie na nim wykonujemy.  

Bezpieczna praca w laboratorium

Jednym ze specyficznych zawodów, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na typ siedzenia jest praca laboranta. Krzesła takie muszą być przystosowane często do użytkowania w trudnych warunkach. Bezpieczeństwo wykonywanej pracy powinno zawsze stać na pierwszym miejscu. Powinny być zatem odporne na promieniowanie UV, płyny, tłuszcze, roztwory oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Krzesło laboratoryjne poddawane jest częstym dezynfekcjom, powinno być zatem wykonane z materiału odpornego na silne środki czyszczące.

Wsparcie dla kręgosłupa

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wygoda siedzenia. Krzesło powinno umożliwiać swobodny zakres ruchów. Najlepiej sprawdzą się krzesła obrotowe, z możliwością regulacji wysokości siedzenia. Muszą nadawać się dla osób o różnym wzroście. Priorytetową sprawą jest także odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Oparcie powinno umożliwiać prawidłową postawę ciała. Pomocnym elementem może okazać się również pierścień, wykorzystywany do wygodnego ułożenia stóp pod siedziskiem.

Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej to nie lada wyzwanie, warto zadbać o komfortowe warunki związane z tą kwestią. Na dobrze wykonaną pracę wpływa wiele mniejszych czynników, które zauważalne są w rezultatach naszej pracy.