Leczenie żylaków Białystok: przegląd nowoczesnych metod

Żylaki kończyn dolnych są dolegliwością dotykającą wielu kobiet i mężczyzn. Na szczęście, można sobie z nimi poradzić, stosując nowoczesne techniki ich zamykania. Jakie metody leczenia żylaków w Białymstoku pozwalają na pozbycie się problemu bez blizn i długiej rekonwalescencji?

Miniflebektomia


To zabieg polegający na podwiązaniu i wycięciu żylaków. Stosowany w przypadku małych zmian. Podczas zabiegu wykonuje się mikronacięcia skóry o długości jedynie 2-3 mm, dlatego nie pozostawia on widocznych blizn.

Leczenie żylaków parą wodną SVS


Metoda SVS (Steam Vein Sclerosis) jest nowością w dziedzinie leczenia żylaków w Białymstoku. Polega na umieszczeniu w żyle cewnika, który poddaje ją działaniu pary wodnej o wysokiej temperaturze. Dochodzi do zamknięcia i zwłóknienia naczynia. Metoda sprawdza się nawet przy większych, krętych żylakach.

Termoablacja żylaków metodą RFITT


Osobom chcącym przeprowadzić leczenie żylaków Białystok daje też możliwość skorzystania z nowoczesnego zabiegu termoablacji metodą RFITT. To metoda zaliczana do chirurgii radiowej RF (radio frequency), która polega na wykorzystaniu fal radiowych o określonej częstotliwości. Obkurcza i zamyka żylaki.

Laserowe operacje żylaków EVLT


Często prowadzony zabieg leczenia żylaków w Białymstoku. Do żyły wprowadza się cewnik z laserem, który oddziałuje na jej ścianki i zamyka ją.

Leczenie żylaków klejem tkankowym VENASEAL


Do naczynia wprowadza się aplikatorem specjalny klej. Prowadzi to do zamknięcia i zrośnięcia się żyły, która zanika po paru tygodniach. Metoda sprawdza się też przy dużych żylakach.

Zabieg leczenia żylaków w Białystok dostępny na Medrex.pl.