Apteka internetowa

Polacy wydają na leki naprawdę sporo. W drugiej połowie życia pojawiają się różne problemy zdrowotne, które bardzo często wymagają stałego leczenia. Zdrowie to jedno z najważniejszych wartości i generalnie nie należy na nim oszczędzać. Jeżeli jednak wypłata lub emerytura nie pozwalają na godne życie, a do tego wszystkiego trzeba jeszcze kupić leki, warto poznać kilka… Read More »

Szybka i skuteczna pomoc czyli Voltaren Max

Kończyny górne oraz dolne bardzo często narażone są na różnego rodzaju urazy. Nie da się tego uniknąć, nawet jeżeli jest się wyjątkowo ostrożnym podczas poruszania czy uprawiania sportu. Czasami wystarczy dosłownie jeden nieostrożny ruch, aby naderwać sobie mięsień czy ścięgno, zwichnąć nogę w kostce czy stawię. W tego typu sytuacjach bardzo dużą ulgę w związku… Read More »
ból zatok

Jak uporać się z problemem zapalenia zatok?

Problem zapalenia zatok dotyka bardzo wiele osób. Niestety ta przypadłość daje się mocno we znaki, często nie mija nawet przez kilka tygodni. Cierpi się wtedy na obfity ropny katar oraz mocne bóle głowy, które nasilają się podczas pochylania się do przodu. W jaki sposób ulżyć sobie w sytuacji zapalenia zatok? Poniżej kilka skutecznych sposobów. Dobry… Read More »
menopauza klimakterium

Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Okres pomiędzy 45 a 55 rokiem życia u kobiet to czas dość istotnych zmian, które zachodzą w ich organizmie. W ciele pań zachodzi wiele zmian, które mają bowiem różny wpływ na kondycję fizyczną, psychiczną oraz ogólne samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Wielu ginekologów stawia więc w tym czasie na intensywne zadbanie o siebie. Często nie obędzie… Read More »

Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa?

Wielu lekarzy zdaje się podzielać opinie, że bóle kręgosłupa stają się powoli prawdziwą plagą wśród obecnie żyjących ludzi. Bardzo mała aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy, który potrafi trwać nawet do 12 godzin przed komputerem, powodują, że kręgosłup zbyt długo tkwi w nienaturalnej dla siebie pozycji. Jak sobie radzić z tym problemem? Nieco ćwiczeń Naturalną odpowiedzią… Read More »
nasiona konopii

Nasiona konopi – zastosowanie i właściwości

Każda osoba, która stosuje różnego rodzaju diety doskonale wie, że jednym z niezwykle skutecznych składnikiem diety jest siemię konopne. Wszystko dlatego, że posiada ono idealny stosunek kwasów omega-6 do kwasów omega-3. Siemię konopne zawiera także aż 10 aminokwasów. Dzięki temu jest idealnym źródłem białka. nasiona konopii Coraz popularniejsze Siemię konopne to nic innego jak nasiona… Read More »
nawłoć

Sposoby na choroby: nawłoć pospolita

Nawłoć pospolita, znana jako polska mimoza, lub rzadziej – złota dziewica, jest rośliną powszechnie występującą na obrzeżach pól, na łąkach i ugorach. Ze względu na swoje cenne właściwości lecznicze, coraz częściej jednak jest hodowana w ogrodach. Oto krótka charakterystyka i kilka przykładów pożytecznych właściwości tej rośliny. Dekoracyjna i łatwa w uprawie Nawłoć wyrasta na 80… Read More »
plastry przeciwbólowe

5 najlepszych sposobów na ból głowy

Ból głowy może dotknąć każdego. Jest uciążliwy i uniemożliwia normalne życie. Dlatego nie można mu się poddać. Oto kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z bólem głowy.   1. Spacer Często na ból głowy pomaga przewietrzenie się. Krótki, spokojny spacer dotleni mózg, co niejednokrotnie rozwiązuje problem bolącej głowy. 2. Plastry przeciwbólowe Specjalne plastry przeciwbólowe na… Read More »

Szybka ulga w bólu dzięki żelom i maściom

Nawet w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia, nie sposób jest uchronić się przed wystąpieniem chociażby od czasu do czasu jakiejś dolegliwości bólowej. Wraz z wiekiem czy też zwiększeniem intensywności treningu wzrasta ryzyko doznania kontuzji i pojawienia bólu. Zamiast jednak sięgania po tabletkę przeciwbólową, warto postawić na coś bardziej bezpiecznego dla organizmu. Godne polecenia są żele,… Read More »

Octenisept w walce z ranami

Do zaopatrzenia rany, małego i większego skaleczenia, o równych i poszarpanych krawędziach konieczne jest użycie środka opatrunkowego i odkażającego. Oczywiście przed przystąpieniem do oczyszczania przerwanej ciągłości skóry należy dokładnie umyć ręce, aby nie okazały się źródłem nadkażenia świeżej rany. (więcej…) Read More »