menopauza klimakterium

Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Okres pomiędzy 45 a 55 rokiem życia u kobiet to czas dość istotnych zmian, które zachodzą w ich organizmie. W ciele pań zachodzi wiele zmian, które mają bowiem różny wpływ na kondycję fizyczną, psychiczną oraz ogólne samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Wielu ginekologów stawia więc w tym czasie na intensywne zadbanie o siebie. Często nie obędzie… Read More »

Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa?

Wielu lekarzy zdaje się podzielać opinie, że bóle kręgosłupa stają się powoli prawdziwą plagą wśród obecnie żyjących ludzi. Bardzo mała aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy, który potrafi trwać nawet do 12 godzin przed komputerem, powodują, że kręgosłup zbyt długo tkwi w nienaturalnej dla siebie pozycji. Jak sobie radzić z tym problemem? Nieco ćwiczeń Naturalną odpowiedzią… Read More »
nasiona konopii

Nasiona konopi – zastosowanie i właściwości

Każda osoba, która stosuje różnego rodzaju diety doskonale wie, że jednym z niezwykle skutecznych składnikiem diety jest siemię konopne. Wszystko dlatego, że posiada ono idealny stosunek kwasów omega-6 do kwasów omega-3. Siemię konopne zawiera także aż 10 aminokwasów. Dzięki temu jest idealnym źródłem białka. nasiona konopii Coraz popularniejsze Siemię konopne to nic innego jak nasiona… Read More »
nawłoć

Sposoby na choroby: nawłoć pospolita

Nawłoć pospolita, znana jako polska mimoza, lub rzadziej – złota dziewica, jest rośliną powszechnie występującą na obrzeżach pól, na łąkach i ugorach. Ze względu na swoje cenne właściwości lecznicze, coraz częściej jednak jest hodowana w ogrodach. Oto krótka charakterystyka i kilka przykładów pożytecznych właściwości tej rośliny. Dekoracyjna i łatwa w uprawie Nawłoć wyrasta na 80… Read More »
plastry przeciwbólowe

5 najlepszych sposobów na ból głowy

Ból głowy może dotknąć każdego. Jest uciążliwy i uniemożliwia normalne życie. Dlatego nie można mu się poddać. Oto kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z bólem głowy.   1. Spacer Często na ból głowy pomaga przewietrzenie się. Krótki, spokojny spacer dotleni mózg, co niejednokrotnie rozwiązuje problem bolącej głowy. 2. Plastry przeciwbólowe Specjalne plastry przeciwbólowe na… Read More »

Szybka ulga w bólu dzięki żelom i maściom

Nawet w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia, nie sposób jest uchronić się przed wystąpieniem chociażby od czasu do czasu jakiejś dolegliwości bólowej. Wraz z wiekiem czy też zwiększeniem intensywności treningu wzrasta ryzyko doznania kontuzji i pojawienia bólu. Zamiast jednak sięgania po tabletkę przeciwbólową, warto postawić na coś bardziej bezpiecznego dla organizmu. Godne polecenia są żele,… Read More »

Octenisept w walce z ranami

Do zaopatrzenia rany, małego i większego skaleczenia, o równych i poszarpanych krawędziach konieczne jest użycie środka opatrunkowego i odkażającego. Oczywiście przed przystąpieniem do oczyszczania przerwanej ciągłości skóry należy dokładnie umyć ręce, aby nie okazały się źródłem nadkażenia świeżej rany. (więcej…) Read More »

Witamina B6 i magnez

Wielu z nas zapominana co dzień o odpowiedniej suplementacji witaminy B6 (pirodyksyny) oraz magnezu. Substancje te mają bardzo duży udział w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a ich niedobory mogą wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w niedalekiej przyszłości. Rola witaminy B6 w organizmie człowieka Witamina B6, czyli inaczej pirodyksyna bierze udział w przemianach metabolicznych… Read More »
Ibuprom Max

Silniejsze i słabsze leki przeciwbólowe

Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg leków przeciwbólowych. Można je znaleźć w aptekach lub sklepach wielobranżowych, takich jak na przykład supermarkety czy nawet małe sklepy osiedlowe. Nie wszystkie jednak są skuteczne w przypadku silnego bólu, dlatego dostępne są również medykamenty o intensywniejszym działaniu. Leki na ból o mniejszym nasileniu W przypadku bólu o małym… Read More »

Propozycje zestawów kosmetyków na prezent

Zestawy kosmetyków na prezent są bardzo chętnie wybierane w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oczywiście są one zawsze pięknie zapakowane i pozostaje jedynie wręczyć je solenizantce lub solenizantowi. Dobre zestawy kosmetyków na prezent mogą zawierać różnego typu preparaty połączone funkcjonalnością. Oto przykładowe zestawy: nawilżanie - w ich skład wchodzi nawilżające mleczko łagodzące, żel pod prysznic oraz… Read More »