nawłoć

Sposoby na choroby: nawłoć pospolita

Nawłoć pospolita, znana jako polska mimoza, lub rzadziej – złota dziewica, jest rośliną powszechnie występującą na obrzeżach pól, na łąkach i ugorach. Ze względu na swoje cenne właściwości lecznicze, coraz częściej jednak jest hodowana w ogrodach. Oto krótka charakterystyka i kilka przykładów pożytecznych właściwości tej rośliny. Dekoracyjna i łatwa w uprawie Nawłoć wyrasta na 80… Read More »

Szybka ulga w bólu dzięki żelom i maściom

Nawet w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia, nie sposób jest uchronić się przed wystąpieniem chociażby od czasu do czasu jakiejś dolegliwości bólowej. Wraz z wiekiem czy też zwiększeniem intensywności treningu wzrasta ryzyko doznania kontuzji i pojawienia bólu. Zamiast jednak sięgania po tabletkę przeciwbólową, warto postawić na coś bardziej bezpiecznego dla organizmu. Godne polecenia są żele,… Read More »

Octenisept w walce z ranami

Do zaopatrzenia rany, małego i większego skaleczenia, o równych i poszarpanych krawędziach konieczne jest użycie środka opatrunkowego i odkażającego. Oczywiście przed przystąpieniem do oczyszczania przerwanej ciągłości skóry należy dokładnie umyć ręce, aby nie okazały się źródłem nadkażenia świeżej rany. (więcej…) Read More »

Witamina B6 i magnez

Wielu z nas zapominana co dzień o odpowiedniej suplementacji witaminy B6 (pirodyksyny) oraz magnezu. Substancje te mają bardzo duży udział w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a ich niedobory mogą wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w niedalekiej przyszłości. Rola witaminy B6 w organizmie człowieka Witamina B6, czyli inaczej pirodyksyna bierze udział w przemianach metabolicznych… Read More »
Ibuprom Max

Silniejsze i słabsze leki przeciwbólowe

Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg leków przeciwbólowych. Można je znaleźć w aptekach lub sklepach wielobranżowych, takich jak na przykład supermarkety czy nawet małe sklepy osiedlowe. Nie wszystkie jednak są skuteczne w przypadku silnego bólu, dlatego dostępne są również medykamenty o intensywniejszym działaniu. Leki na ból o mniejszym nasileniu W przypadku bólu o małym… Read More »

Propozycje zestawów kosmetyków na prezent

Zestawy kosmetyków na prezent są bardzo chętnie wybierane w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oczywiście są one zawsze pięknie zapakowane i pozostaje jedynie wręczyć je solenizantce lub solenizantowi. Dobre zestawy kosmetyków na prezent mogą zawierać różnego typu preparaty połączone funkcjonalnością. Oto przykładowe zestawy: nawilżanie - w ich skład wchodzi nawilżające mleczko łagodzące, żel pod prysznic oraz… Read More »

Hemoroidy- wstydliwy problem, z którym warto walczyć

Hemoroidy stanowią wstydliwy problem, z którym pacjenci bardzo późno zgłaszają się do lekarza. Stan ten spowodowany jest ich lokalizacją. Szczególnie mężczyźni mają problem z okazaniem medykowi dolnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli odbytu . JAKIE OBJAWY ŚWIADCZĄ O HEMOROIDACH? Często pierwszym niepokojącym objawem jest ból w czasie defekacji. Pacjenta zastanawia również pojawiająca się w stolcu lub… Read More »

Czy blizny można usunąć?

Z pewnością likwidowanie blizn to zawsze długi proces. Często nie udaje się osiągnąć całkowitego sukcesu, niemniej jednak w wielu przypadkach udaje się w dużym stopniu zredukować blizny. Jakie sposoby ich usuwania są dzisiaj najskuteczniejsze? Maść z apteki Niewątpliwie, likwidacją blizn można zająć się na własną rękę, nawet bez konsultacji z lekarzem. Maść na blizny jest… Read More »

Alergia nie taka straszna z dobrymi lekami

Potrafi skutecznie utrudnić życie, codzienne funkcjonowanie, a nawet wykonywanie obowiązków. Alergia często daje się we znaki i każdy, kto ma z nią raz na jakiś czas do czynienia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo potrafi być męcząca. Warto wybierać te drugiej generacji Najpopularniejsze leki przeciwalergiczne to leki przeciwhistaminowe. Jakie jest ich działanie? Otóż… Read More »

Czy warto stosować dermokosmetyki?

Nie da się ukryć, że obecnie dermokosmetyki są modne, podczas gdy jeszcze do niedawna mało się o nich słyszało. Powoduje to, że wiele osób podchodzi do nich z dystansem jako do nowinek kosmetycznych, które stosowane są dlatego, że są mocno reklamowane, a nie ze względu na ich specjalne właściwości. Jaka jest prawda? Warto czy nie?… Read More »