leki na alergię

Leki na alergie bez recepty

Alergia określana inaczej uczuleniem bądź nadwrażliwością to patologiczna odpowiedź organizmu na substancje pochodzące ze środowiska zewnętrznego, które same w sobie nie są czynnikiem zagrażającym zdrowiu. Reakcja alergiczna pod wpływem obecności alergenów prowokuje uruchomienie związków będących mediatorami stanu zapalnego. Może ona objawiać się stosunkowo łagodnie, np. w postaci kataru czy wysypki, ale są też alergie wywołujące wstrząsy anafilaktyczne, które mogą zagrażać życiu. 

Jak załagodzić objawy alergii?

Niestety, nawet stosunkowo łagodne reakcje alergiczne mogą znacząco obniżyć komfort życia. Wieczny katar, łzawiące oczy bądź swędząca skóra nie jest niczym przyjemnym. Możliwe jest znaczące zniwelowanie wielu objawów za pomocą leków na alergię bez recepty. Warto w przypadku wystąpienia niepożądanych objawów sięgnąć po leki na alergie bez recepty. Na które substancje czynne zwracać uwagę? To zależy od tego, co jest naszym największym problemem.

Katar sienny, kichanie

Chroniczny katar, szczególnie w okresie kwitnienia wielu roślin to prawdopodobnie alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. W dolegliwości tej pomocne mogą okazać się produkty w formie kropli do nosa zawierające cetyryzynę oraz loratadynę. To substancje blokujące powstawanie stanów zapalnych. Ponadto, ich wysokie stężenie we krwi utrzymuje się do dwudziestu czterech godzin, więc przynoszą ulgę na dłużej. 

Zaczerwienione bądź łzawiące oczy, pokrzywka

W tym przypadku sprawdzi się grupa leków na alergie bez recepty w formie kropli do oczu bądź tabletek. Popularną substancją polecaną na tego rodzaju dolegliwości jest desloratydyna. Związek ten jest szczególnie skuteczny w przypadku nawracających pokrzywek.