lek na korzonki

Leki na korzonki – co warto wiedzieć

Zapalenie korzonków nerwowych często dopada człowieka i wywołuje bardzo mocny ból pleców. Zwykłe leczenie czasami nie pomaga, dlatego warto wybrać się do specjalisty, by mógł dopasować odpowiednie leczenie. Zdarza się, że ból mija po wzięciu tabletek przeciwbólowych.

Leki na korzonki – jakie?

Wszystko jest zależne od nasilenia bólu oraz czasu jego trwania. Jeśli ból jest do zniesienia i nienasilający się, to często pomagają przy leczeniu zwykłe leki na korzonki bez recepty. Są to zazwyczaj niesteroidowe leki przeciwzapalne, które potrafią szybko uśmierzyć ból. Należy brać je jednak zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na ulotce.

Można także stosować przeciwbólowe leki, które są zbudowane na bazie paracetamolu. Należy je brać bardzo uważnie. Zazwyczaj bardzo szybko pomagają w słabnięciu bólu.

Specjalista może zalecić ćwiczenia fizyczne, które wpłyną na polepszenie stanu zdrowia. Przydatne są zalecenia wykwalifikowanego fizjoterapeuty.

W ofercie aptek są także maści na korzonki, które potrafią złagodzić występujący ból. Warto wybierać takie maści, które nie posiadają w swoim składzie szkodliwych substancji, typu parabeny.

Istnieją także domowe sposoby, które mogą załagodzić ból wywołany przez zapalenie korzonków. Oprócz stosowania leków bez recepty zaleca się wypoczynek, który przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Lekarz może także zalecić ciepłe kąpiele oraz unikanie stania w przewiewnych miejscach.