leki na prostatę

Leki na prostatę

Zapalenie prostaty i przerost to problemy, z którymi boryka się wielu mężczyzn. Dolegliwości tego typu prowadzą czasami do poważniejszych chorób i problemów z zatrzymywaniem oddawania moczu. Niepokojącymi objawami są głównie pieczenie podczas oddawania moczu i trudności, czy też ból jąder. Czym charakteryzują się leki na prostatę? Kogo dotyczy przerost lub zapalenie prostaty? Jakie objawy świadczą o tych schorzeniach?

Przerost prostaty lub zapalenie

Problem ten dotyczy głównie mężczyzn po 40 roku życiu. W tym przypadku dochodzi do bólu podczas oddawania moczy, gdyż przerośnięty gruczoł krokowy uciska na cewkę moczową. Kłopotliwe jest także częste oddawanie moczu i wrażenie pełnego pęcherza.
Do zapalenia prostaty może dojść przez zarażenie się bakteriami podczas stosunku seksualnego. Przykrymi dolegliwościami są dla mężczyzny pieczenie, częstomocz i gorączka.

Leki na prostatę

W aptekach znajdziemy mnóstwo leków i suplementów wspomagających prostatę i układ moczowy. Zostały one skomponowane w taki sposób, aby wpływać na prawidłowe utrzymanie stanu prostaty. Leki tego typu zazwyczaj zawierają w składzie mikroelementy, witaminy i zioła, które oddziałują na pęcherz. Wspomagają także układ odpornościowy i pracę nerek, pomagając utrzymać płodność mężczyzny. Dostępne są lekarstwa w formie płynów, kapsułek, czy ziołowych mieszanek.

Leki i tabletki na prostatę znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe i poprawiają komfort życia mężczyzny. Można je kupić w Apteka Galen