tabletki na przeziębienie

Leki przeciwgorączkowe

Wysoka gorączka bywa prawdziwym powodem do niepokoju. Chociaż jest sygnałem płynącym z organizmu, że dzieje się w nim coś złego, chcemy ją jak najszybciej pokonać i zwalczyć. Gorączka do pewnego momentu to dobry objaw wskazujący na walkę organizmu z infekcją. Niestety bardzo wysoka gorączka to już ogromne wycieńczenie dla organizmu. Jeżeli sięga ona ponad 39,5 stopniu należy ją jak najszybciej obniżyć.

Jak szybko zbić wysoką gorączkę

Skuteczne leki przeciwgorączkowe to najlepszy i najszybszy sposób na poradzenie sobie z wysoką temperaturą. Tego typu medykamenty trzeba zawsze mieć w domu wtedy, gdy ma się małe dziecko. Maluchy bardzo szybko łapią infekcje i czasami w ciągu kilku godzin może u nich dojść do dramatycznego podwyższenia się temperatury. W takim przypadku należy podawać leki dedykowane dla dzieci, w dawkach wskazywanych przez producenta. Można podawać je w formie syropu lub czopków. Te drugie działają szybciej, ale mają też krótsze działanie ze względu na mniejszą zawartość substancji aktywnej.

Co jeszcze pomaga w zbiciu gorączki?

Leki przeciwgorączkowe to pierwszy wybór, jeżeli chodzi o skuteczny sposób na zbicie gorączki. Co natomiast, jeżeli temperatura nie obniża się lub bardzo szybko ponownie wzrasta? W tym wypadku warto skorzystać ze starych dobrych metod, związanych z chłodzeniem organizmu za pomocą wody. Można przygotować sobie na przykład chłodną kąpiel lub wziąć chłodny prysznic. Woda nie powinna mieć jednak bardzo niskiej temperatury, tak by nie doświadczyć nieprzyjemnego szoku termicznego. Inny sposób na ochłodzenie się wodą to robienie kompresów na czoło lub kark.

Leki przeciwgorączkowe można zakupić pod adresem: https://www.aptekagalen.pl/przeziebienie-i-grypa