maska antysmogowa

Maski antysmogowe na rower

Zanieczyszczenia powietrza są zmorą wielu aglomeracji miejskich. Nie tylko utrudniają poruszanie, ale także sprawiają, że uprawianie wielu sportów staje się niemożliwe w okresie zimowym. Do takich sportów można by było zaliczyć jazdę na rowerze, ale przed smogiem może ochronić rowerzystę odpowiednia maska na rower.

Jak ochronić swój organizm?

Jazda na rowerze czy inna aktywność fizyczna przy wysokim poziomie zanieczyszczeń może negatywnie wpłynąć na dotlenienie organizmu. Wdychanie zanieczyszczeń i substancji chemicznych może powodować spadki w saturacji i dotlenieniu organizmu. Sport w takiej sytuacji i bez ochrony jest przeciwieństwem dążenia do zdrowia. Maska na rower ma oczyszczać powietrze zanim dostanie się ono do dróg oddechowych. Odpowiednie filtry nie tylko ochronią płuca, ale także podniosą komfort jazdy na rowerze.

Czy jazda na rowerze w masce jest zdrowa?

Maski rowerowe nie wpływają negatywnie na zdrowie. Odpowiednio zastosowane filtry skutecznie oczyszczają wdychane powietrze, gwarantując odpowiednie dotlenienie organizmu. W ogólnym rozrachunku, maska na rower jest zdrowsza niż jazda bez niej – szczególnie, jeśli dookoła panuje smog i inne zanieczyszczenia. Rowerzysta powinien mieć maskę w swoim ekwipunku.

Maska na rower w ofercie sklepu Dragonmask.pl