menopauza klimakterium

Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Okres pomiędzy 45 a 55 rokiem życia u kobiet to czas dość istotnych zmian, które zachodzą w ich organizmie. W ciele pań zachodzi wiele zmian, które mają bowiem różny wpływ na kondycję fizyczną, psychiczną oraz ogólne samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Wielu ginekologów stawia więc w tym czasie na intensywne zadbanie o siebie. Często nie obędzie się bez specjalistycznych lekarstw, regulujących hormony. Co kobiety czeka w okresie menopauzy? Jak sobie z nią radzić? Zapraszam poniżej. 

Gotowa na zmiany


Wielu lekarzy przygotowuje swoje pacjentki na zmiany, które będą zachodzić w ich organizmie w okresie menopauzy. W tym czasie towarzyszyć im może szereg dolegliwości, do których należą między innymi: bóle głowy i mięśni, uderzenia gorąca i pocenie się, trudności z zasypianiem i budzenie się w środku nocy, przemęczenie i rozdrażnienie, wzmożona płaczliwość, brak chęci na seks. Objawy klimakterium mogą być różne u różnych kobiet. 

Jak sobie radzić w nowej sytuacji?


Wizyta u lekarza to priorytet każdej z pań, która zauważa u siebie objawy klimakterium (przeczytaj tutaj). To lekarz zdecyduje w tym czasie o wykonaniu niezbędnych badań lub o przepisaniu odpowiednich środków, które złagodzą zmiany w organizmie. Coraz większą popularnością zarówno wśród lekarzy, jak i samych kobiet cieszą się również naturalny sposoby radzenia sobie z menopauzą. Świetnym pomysłem jest sięgnięcie po naturalne zioła oraz zwiększenie swojej aktywności fizycznej.