Na zaparcia – Dulcobis

dulcobisNiezdrowa dieta i siedzący tryb życia wpływają niekorzystnie na perystaltykę jelit. Nie zawsze jednak zaparcia są wynikiem błędów żywieniowych. Jeżeli mamy zaburzenia metaboliczne lub okresowe zaburzenia, związane np. z przyjmowanymi lekami, podróżami, nie powinniśmy unikać sięgania po pomoc.

Leczenie zaparć

Popularne w stosowaniu środki na zaparcia to leki oraz suplementy diety na bazie:

– parafiny
– laktulozy
– wyciągów i składników roślinnych, np. wyciągu z kory kruszyny, z karczocha, kminku, ananasa
– senesu i innych ziół

oraz liczne preparaty i mieszanki z błonnikiem, i – czopki glicerynowe.

Skuteczność a bezpieczeństwo

Silniejsze środki na zaparcia nie powinny być stosowane bez kontroli lekarskiej. Zaś nawet ziołowe leki mogą przy przewlekłym stosowaniu powodować przyzwyczajenie się jelit i problemy z naturalną perystaltyką. Sprawdzony i bezpieczny lek to równowaga pomiędzy działaniem i możliwymi skutkami ubocznymi stosowania.

Czym jest preparat Dulcobis?

Dulcobis to lek w tabletkach dojelitowych, którego substancją czynną jest bisacodyl. Wskazaniem do stosowania są przygotowania do badań lekarskich, operacji, stany po operacjach i inne, krótkotrwałe leczenie zaparć. Lek jest do kupienia w opakowaniach po 20 i 40 tabletek.

Okres stosowania

Preparatu nie powinniśmy stosować dłużej niż 5 dni. Dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1-2 tabletki, brane przed snem oraz popite dużą ilością wody. Nie należy ich rozgryzać, ani popijać mlekiem.