nasiona konopi

Nasiona konopi – zastosowanie i właściwości

Każda osoba, która stosuje różnego rodzaju diety doskonale wie, że jednym z niezwykle skutecznych składnikiem diety jest siemię konopne. Wszystko dlatego, że posiada ono idealny stosunek kwasów omega-6 do kwasów omega-3. Siemię konopne zawiera także aż 10 aminokwasów. Dzięki temu jest idealnym źródłem białka.

nasiona konopii
nasiona konopii

Coraz popularniejsze

Siemię konopne to nic innego jak nasiona konopii. Oprócz wymienionych we wstępie zalet popularność nasion konopnych bierze się także stąd, iż zawierają one mnóstwo witamin oraz składników mineralnych. Wszystko to sprawia, że są one coraz powszechniej dostępne w aptekach i sklepach z produktami medycznymi. Nie można się temu dziwić. Nasiona konopi skutecznie zmniejszają ryzyko udaru, miażdżycy czy zawału serca.

Właściwości i zastosowanie

Jak już wspomniano nasiona konopi siewnych wyróżnia idealny stosunek kwasów omega-6. Trzeba bowiem wiedzieć, że ludzki organizm nie potrafi samodzielnie syntetyzować kwasów omega-6. Konieczne jest zatem ich dostarczanie wraz z pokarmem. Jednak zbyt duża ilość kwasów omega-6 w stosunku do omega-3 może być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Stosunek tych kwasów w nasionach konopnych wynosi 3:1 i jest to stosunek idealny dla ludzkiego organizmu.

Jak spożywać?

Nasiona konopne spożywać można na różne sposoby. Dostępne są one w formie nasion mielonych, ziaren łuskanych oraz niełuskanych. Nasiona można stosować jako dodatek do różnego rodzaju pokarmów. Może być to dodatek np. do własnoręcznie wypiekanego chleba, a także koktajli, sałatek lub po prostu płatków śniadaniowych.