ochrona przed smogiem

Ochrona przed smogiem

Warto dbać o swoje zdrowie w każdych czasach, a zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na różne choroby czy zanieczyszczenia, które mogą dostać się do płuc i uszkodzić nasz układ oddychania. Całkiem dobrym rozwiązaniem jest zatem maska antysmogowa, która chroni właśnie przed zanieczyszczonym powietrzem.

Dobry wybór czy ekstrawagancja?


Każdy raczej zdaje sobie sprawę z tego, że w powietrzu jest pewien poziom toksycznych substancji, które popularnie nazywa się smogiem. W wielu miejscach w Polsce poziom ten niestety przekracza nawet kilkaset procent normy, co jest niebezpieczne dla mieszkańców tych rejonów. W takim razie powinni oni o siebie zadbać, więc można powiedzieć, że jest to wyraz raczej dobrego wyboru niż podążania za modą.

Jak chronią maseczki?


Najlepszych wyborem jest maseczka antysmogowa przeciwpyłowa, dzięki której człowiek wdycha powietrze oczyszczone przez wymienne filtry. Podobno są one w stanie zatrzymać niemal 100% zanieczyszczeń, co jak widać, jest pożądanym efektem. Jednak warto zauważyć, że nie chronią one całkowicie przed smogiem. A to dlatego, że nie wszystkie zanieczyszczenia pozostają w filtrach, a jedynie ich część.
Poza tym oddychanie w takiej maseczce jest nieco utrudnione i wcześniej czy później zostanie ona zawilgocona. Poza tym powinna być dopasowana do twarzy osoby, która będzie ją nosić, jeśli ma działać naprawdę dobrze. Ponadto trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtrów, gdy tylko zaczną zmieniać kolor z białego na szary, co może się zdarzyć po paru godzinach.

Maska antysmogowa – produkt kupisz w sklepie Dragonmask.pl