Octenisept w spray

Octenisept w walce z ranami

Do zaopatrzenia rany, małego i większego skaleczenia, o równych i poszarpanych krawędziach konieczne jest użycie środka opatrunkowego i odkażającego. Oczywiście przed przystąpieniem do oczyszczania przerwanej ciągłości skóry należy dokładnie umyć ręce, aby nie okazały się źródłem nadkażenia świeżej rany.

Polecanym przez środowisko medyczne, produktem odkażającym jest Octenisept Strywald24. Jest to lek, który działa na trzy sposoby:

– wirusobójczy,

– bakteriobójczy,

– grzybobójczy.

Dodatkowo należy podkreślić, że lek ten działa niedrażniąco w kontakcie z raną skóry i błony śluzowej. Nie sprawia, że pacjent czuje szczypanie czy pieczenie. Warto zwrócić również uwagę na formę, w jakiej jest dostępny – jest to płyn w butelce z atomizerem. W ofercie producenta dominują dwie, bardzo praktyczne wielkości – 50 ml i 250 ml.

Do zaopatrzenia rany mogą się przydać nożyczki, jak również: plaster, plaster z gazikiem, gazik, opatrunek jałowy, opatrunek niejałowy, bandaż siateczkowy, bandaż elastyczny, opatrunek silikonowy.

 

Na rynku dostępna jest również maść, którą można użyć zwłaszcza u dzieci. Wynika to z faktu, że posiada ona właściwości odkażające i jednocześnie tworzy pewnego rodzaju opatrunek. Dzięki czemu zapobiega przedostawaniu się drobnoustrojów do świeżej rany. Za użyciem maści tego typu przemawia również fakt, że nie powoduje pieczenia i szczypania w kontakcie z przerwaną powierzchnią skóry i błony śluzowej.