kit&kin pieluszki

Pieluchy – co musisz o nich wiedzieć?

Pieluchy są niezbędne w każdym domu, w którym znajduje się noworodek lub niemowlę. Są niezwykle ważne, bo to od nich zależy komfort maluszka. Warto więc przyjrzeć się im bliżej. Co musisz wiedzieć o pieluchach?

Trzeba je często wymieniać

Pieluszki trzeba wymieniać dość często. W przypadku najmłodszych dzieci wymiana powinna nastąpić co dwie godziny i po każdym oddaniu stolca. W przypadku starszych dzieci można wymieniać pieluchę wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeśli na dworze panują upały, to pieluszka może odparzać, więc powinno się wymieniać ją częściej.

Mają wpływ na odparzenia

Kit&kin pieluszki 1 (https://www.aptekagalen.pl/kit-kin-biodegradowalne-pieluszki-jednorazowe-rozmiar-1-mini-2-6kg-40szt) oraz inne pieluchy wysokiej jakości i dobrym składzie mogą zmniejszyć ryzyko pojawienia się odparzeń na pupie malucha. Dobre pieluszki mają wysoką chłonność, więc odprowadzają wilgoć z daleka od skóry. To właśnie dlatego spada prawdopodobieństwo pojawienia się bolesnych odparzeń. Żeby zapobiec odparzeniom, warto stosować specjalny krem bez tlenku cynku, często wymieniać pieluchę i wietrzyć skórę. Nie można jednak liczyć, że drogi krem w połączeniu z tanimi pieluchami kiepskiej jakości zapewni dziecku taką ochronę jak wysokiej jakości pieluchy w połączeniu z dobrym kremem.

Zajmują mało miejsca

Pieluchy jednorazowe takie jak kit&kin 1 zajmują mało miejsca. Oznacza to, że bez trudu można zapakować je w torbę do wózka lub walizkę na wyjazd. Ich transport nie powinien dla nikogo stanowić problemu. To po prostu jeden z potrzebnych drobiazgów, który zmieści się wszędzie.