pojemnik na lekarstwa

Pojemnik na lekarstwa – nie tylko dla wyjeżdżających

Jest wiele sytuacji, które zmusza nas do przyjmowania większej ilości leków. Tydzień, czy dwa grypy lub innej sezonowej choroby nie sprawia większej trudności w zapanowaniu nad odpowiednim dawkowaniem leków. Gdy jednak leki trzeba przyjmować przez długi czas, często nawet wiele miesięcy czy lat, codzienne pamiętanie o kolejnej porcji może być trudne.

Warto pamiętać o odpowiednich dawkach

Wielu chorób przewlekłych nie da się całkowicie wyleczyć, jednak regularnie przyjmowane i odpowiednio dobrane leki mogą często całkowicie wyeliminować przykre objawy i dolegliwości. Pomijanie dawek, czy nie trzymanie odpowiednich pór przyjmowania leków może jednak sprawić, że leczenie nie będzie skuteczne, a objawy choroby będą nawracać. Pacjenci wybierają różne systemy organizacji regularnego przyjmowania przez siebie leków, do najpopularniejszych należy dzienny lub tygodniowy pojemnik na lekarstwa.

Dlaczego pojemniki na lekarstwa są takie pomocne?

W aptekach, choć nie tylko, dostępne są różnego rodzaju organizery i pojemniki na lekarstwa. Przydają się podczas wyjazdów na wakacje, gdy nie trzeba pakować wszystkich leków, a jedynie ściśle odliczone dawki. Przydają się jednak przede wszystkim, gdy na co dzień trzeba przyjmować duże ilości różnych leków. Takie rozwiązanie pozwala raz w tygodniu uszykować sobie odpowiednie dawki leków. A co jeszcze ważniejsze, pojemnik na lekarstwa z oznaczonymi dniami tygodnia, a często również pory dnia, pozwalają łatwo zweryfikować czy połknęło się wszystkie dawki w odpowiednim czasie.