pomoc seniorom

Pomoce dla seniora- gwarantem, że nie zostanie on pozostawiony na pastwę losu

Problemy z poruszaniem się to jedna z głównych przywar wieku senioralnego. U osób starszych jest normą, że nie mogą oni chodzić ani biegać tak szybko, jak dawniej. Mało tego niektórym starszym osobom do zrobienia kroku potrzebne są specjalistyczne sprzęty.

Na jakie pomoce dla seniora mogą liczyć osoby, które mają widoczne kłopoty z poruszaniem się poza domem?

Takim osobom najbardziej przysłużą się balkoniki do nauki chodu. One są na tyle lekkie i stabilne, że nawet senior o wątłej posturze i nie najlepszej równowadze da radę przesunąć je do przodu i wykonać z ich asystą kilka kroków. Po drugie takie balkoniki są dosyć zwrotnie i niewielkich rozmiarów, toteż łatwo z nimi przejść przez drzwi i nie ma obawy, że zahaczą one przez próg.

Balkoniki są o tyle poręczne, że większość z nich ma kółka i to one w głównej mierze stanowią napęd w trakcie przesuwania owego sprzętu. Oprócz balkoników dla nieco sprawniejszych seniorów przewidziane są laski. One pozwalają im utrzymać względnie dobrą równowagę i sprawiają, że osoby starsze nie ulegają ciągłym upadkom.

Dlaczego osoby starsze wymagają wsparcia sprzętowego?

A no dlatego, że po pierwsze mają już silne zawroty głowy i znaczące kłopoty z utrzymaniem równowagi. Po drugie pomoce dla seniora są ludziom w podeszłym wieku nieodzowne, bo zwyczajnie w etapie życia wysiadają im stawy biodrowe, kolanowe- a nogi są na tyle skostniałe i ociężałe, że nie chcą ich dalej słuchać. Balkoniki, laski i kule to po prostu pomoce dla seniora, które przynoszą im ulgę i są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Co by się wydarzyło, gdyby pozbawić niepełnosprawnych staruszków pomocy dla seniora?

Po pierwsze najprawdopodobniej osoby starsze zostałyby zamknięte na dłużej w czterech ścianach swojego domostwa. Po drugie byłyby bardziej narażone na kontuzje i złamania. Bez balkoników, kul i lasek nie byliby w stanie przemierzyć pokoi ani iść samemu do toalety. A co dopiero wyjść na zatłoczoną ulicę, sprawdź MegaMedic.pl.