Jak sobie poradzić z bólem głowy?

bol-glowyBól głowy to częsta dolegliwość, która skutecznie może zmniejszyć naszą koncentrację, samopoczucie oraz doby humor. Zdarza się, że jest on tak silny, że zupełnie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. Zazwyczaj sięgamy wtedy po tabletki na ból głowy, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Zażywanie leków przy każdej dolegliwości może być szkodliwe dla naszego organizmu. Poza tym łatwo możemy się na nie wówczas uodpornić. Zanim zdecydujemy się zatem na tabletki przeciwbólowe spróbujmy innych sposobów.

Długi sen Twoim sprzymierzeńcem
Ból głowy często jest objawem przemęczenia. Zastanów się nad tym ile sypiasz. Może się okazać, że 6-7 godzin snu to dla Ciebie zdecydowanie za mało. Jeżeli dorzucimy do tego przepracowanie to nic dziwnego, że czujemy się zmęczeni. Nasz organizm potrzebuje zatem wypoczynku. Wyśpij się, a zobaczysz, ze ból głowy szybko minie.

Pij dużo wody
Woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Powinniśmy wypijać jej około 1,5 litra dziennie. Zazwyczaj stawiajmy jednak na napoje słodzące oraz kawę. To właśnie brak wody w organizmie może być powodem bólu głowy. Dzieje się tak bardzo często, chociaż nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Zamiast sięgać po tabletki na ból głowy, sięgnijmy po butelkę wody niegazowanej.

Aktywność fizyczna
Nasz mózg musi być dotleniony, dlatego wskazana jest jakakolwiek aktywność fizyczna, nawet jeżeli będzie to zaledwie spacer. Wielogodzinne przebywanie przed ekranem telewizora bądź komputera źle na nas wpływa i także może powodować silne bóle głowy. Postarajmy się wyjść na zewnątrz, ból główy może minie.