Preparaty na łysienie – czy działają?

aminexilW ciągu minionych, kilku lat w sklepach pojawiło się bardzo dużo produktów, które mają za zadanie przeciwdziałać wypadaniu włosów, nie tylko u mężczyzn ale i u kobiet. Cieszą się one ogromną popularnością, bowiem bardzo dużo mężczyzn kończąc 25 lat zaczyna tracić włosy na głowie. Czy jednak kosmetyki te są skuteczne?

Sekretny składnik

Większość preparatów tego typu mają wspólną substancję czynną, Aminexil. Jest to opatentowany składnik chemiczno-kosmetyczny, który ma zapobiegać utracie włosów. Przedostaje się on głęboko do mieszka włosów, wzmacniając ich komórki, odwracając proces degeneracji. Poza tym preparat również działa pozytywnie na włókna kolagenowe, które otaczają mieszek. Bowiem wraz z wiekiem owe włókna się rozluźniają, przez co włosom jest łatwiej wypaść. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju kosmetyki, m.in.:

  • szampony;
  • odżywki;
  • serum i maski.

Odpowiednie stosowanie

Liczne badania udowodniły, że odpowiednio stosowany Aminexil posiada pozytywny wpływ na nasze włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Aby jednak preparat działał, musimy odpowiednio dbać o włosy. Nie powinniśmy myć ich ani suszyć w dużej temperaturze ani też nie trzeć ich ręcznikiem zbyt intensywnie – to wszystko sprzyja wypadaniu.

Jeżeli zauważyłeś, że twoje włosy zaczęło wypadać, powinieneś jak najszybciej zaopatrzyć się w preparaty temu przeciwdziałające. Odpowiednio stosowane pomogą ci zatrzymać proces łysienia, przez co znacznie dłużej będziesz cieszył się gęstą czupryną.