Preparaty nikotynowej terapii zastępczej

Rzucanie palenie tytoniu jest procesem długotrwałym i wymagającym determinacji oraz silnej woli. Aby zwiększyć szanse na skuteczne pozbycie się nałogu warto sięgnąć po preparaty nikotynowej terapii zastępczej dostępne bez recepty.

Preparaty nikotynowej terapii zastępczej

Na rynku istnieje wiele produktów zawierających nikotynę, których przyjmowanie znacznie zwiększa szanse na powodzenie pokonania nałogu. Są to między innymi tabletki do ssania, gumy do żucia, plastry i spraye do inhalacji. Produkty te zastępują nikotynę dostarczaną do organizmu z papierosem oraz łagodzą objawy głodu nikotynowego, w tym: trudności z koncentracją oraz rozdrażnienie.

Guma do żucia

Guma do żucia zawierająca nikotynę cechuje się łatwością dawkowania. Dużą zaletą tego produktu jest możliwość zaspokajania choć w częściowym stopniu potrzeby trzymania w ustach papierosa. W przypadku tego produktu konieczna jest odpowiednia technika żucia oraz stopniowe rezygnowanie z jego stosowania.

Pastyli do ssania

Pastylki do ssania w porównaniu z gumą są bardziej dyskretne i dostępne w kilku wariantach smakowych. Mogą się również różnić zawartością nikotyny.

Spray do inhalacji

Na rynku dostępne są również preparaty w postaci sprayu do inhalacji. Przykładem tego typu produktu jest Nicorette spray https://www.aptekagalen.pl/nicorette-cool-berry-spray-1mg-150-dawek-13-2ml. Zawiera on w swoim składzie nikotynę.

Łagodzi on objawy odstawienne pojawiające się po zaprzestaniu palenia, w tym głód nikotynowy. Nie zawiera natomiast szkodliwych substancji smolistych, tlenku węgla i innych toksyn występujących powszechnie w dymie tytoniowym.