Ibuprom Max

Silniejsze i słabsze leki przeciwbólowe

Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg leków przeciwbólowych. Można je znaleźć w aptekach lub sklepach wielobranżowych, takich jak na przykład supermarkety czy nawet małe sklepy osiedlowe. Nie wszystkie jednak są skuteczne w przypadku silnego bólu, dlatego dostępne są również medykamenty o intensywniejszym działaniu.

Leki na ból o mniejszym nasileniu

Ibuprom MaxW przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu pomogą ogólnodostępne leki, takie jak na przykład Apap Extra czy Ibuprom Max. Należy przyjmować je jak najwcześniej, kiedy ból dopiero zaczyna się pojawiać, jako że wtedy są one najbardziej skuteczne. Ponadto nawet w przypadku ogólnodostępnych, względnie bezpiecznych leków konieczne jest wcześniejsze przeczytanie dołączonej ulotki i określenie, czy nie posiada się przeciwwskazań do przyjmowania leku.

Kiedy leki ogólnodostępne nie pomagają

Choć leki przeciwbólowe takie jak Ibuprom Max są już przeznaczone do stosowania przy nieco intensywniejszym bólu, nie zawsze one wystarczają. Zdarza się to głównie w przypadku osób, które przyjmowały lek w przeszłości i obecnie są w pewnym stopniu odporne na działanie substancji aktywnej. Popularnym środkiem na ból o nieco większym nasileniu jest Solpadeine, czyli lek przeciwbólowy dostępny w każdej aptece. W przypadku jeśli i to nie wystarczy, warto zapytać farmaceutę o leki przeciwbólowe, które pomogą również w przypadku intensywnego, odpornego na inne środki bólu.