dretwienie rak

Skąd się bierze drętwienie rąk?

Niełatwo go definitywnie wyeliminować. Jednak, gdy pozna się jego główne przyczyny, to wtedy istnieje realna szansa, że uda się z nim wygrać.

Przyczyny drętwienia rąk

Po pierwsze drętwienie palców i kończyn górnych pojawia się, gdy nasza dieta jest uboga w witaminy i minerały. A jej dużą część stanowią wysoko przetwarzane i kaloryczne produkty. Po drugie niedobory wapnia i magnezu w organizmie również mogą być winne temu, iż cierpną nam ręce. Po trzecie duże spożycie alkoholu i słodkich przekąsek to także prosta droga do tego, aby pozbawić ciało wszystkich najważniejszych mikroelementów i tym samym spowodować uporczywe drętwienie kończyn górnych

Po czwarte odpowiedzialny za tego rodzaju kłopoty z przewodnictwem nerwowym w rękach jest również stres. Wszelkiej maści lęki i stany depresyjne to wyraźny sygnał, iż z naszym układem nerwowym nie wszystko jest w porządku. A drętwienie rąk to tylko objaw, a nie źródło dolegliwości. Drętwienie rąk (tutaj) może być również wywołane zbyt ciężkim treningiem fizycznym, ogólnym osłabieniem organizmu albo zwykłym przemęczeniem.

Jak znaleźć przyczynę drętwienia rąk?

Po pierwsze należy sprawdzić, czy ów dyskomfort w przewodnictwie nerwowym nie jest wywołany złym ułożeniem kończyn górnych w czasie snu. Jeśli tak to sama zmiana nawyków powinna pomóc. Po drugie dobrym wyjściem z tej sytuacji jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego kończyn górnych. Ono powinno rozwiać wszelkie wątpliwości i jednoznacznie wytłumaczyć, skąd biorą się powyższe trudności.

Można także dla pewności zrobić sobie dokładne badania laboratoryjne krwi. Na ich podstawie da się określić, jakich witamin nasz organizm potrzebuje. Zlokalizować źródło drętwienia rąk pomoże również dokładny wywiad lekarski. Z jego treści łatwiej będzie wywnioskować, czy wspomniana przypadłość to wynik złego trybu życia, czy skutek genetycznych obciążeń rodzinnych.

Drętwienie rąk- kiedy należy zacząć się martwić?

Po pierwsze, gdy mrowienie, kłucie i ból w kończynach górnych wcale nie ustępują. A wręcz się nasilają. Po drugie należy się poważnie zaniepokoić, gdy wdrożone przez nas metody leczenia pomimo upływu dość długiego czasu nic nie dały.

Po trzecie, gdy do drętwienia rąk dochodzą jeszcze inne objawy sugerujące jakąś poważniejszą chorobę. Po czwarte, kiedy ręce stają się na tyle obolałe i ciężkie, iż nie można nimi swobodnie poruszać. To czytelny sygnał, iż drętwienie rąk ma jakieś głębsze przyczyny, których nie wyleczą zwykłe domowe sposoby.