tabletki katar

Tabletki na katar – czy naprawdę pomogą?

Większość osób ignoruje objawy nieżytu nosa. Chociaż przeważnie objawy tej choroby są bardzo łagodne, to utrzymujący się przez dłuższy czas katar może doprowadzić do rozwoju innych dużo poważniejszych chorób. Jak można tego uniknąć?

Leczenie kataru – czy jest ono konieczne?

Podjęcie się leczenia kataru skraca czas jego trwania z kilkunastu do zaledwie kilku dni. Ma to bezpośrednie znaczenie nie tylko dla komfortu naszego życia, ale również dla zdrowia naszego organizmu. W wielu przypadkach przedłużający się i nieleczony katar może doprowadzić do rozwoju zapalenia zatok.

Jest to choroba dużo cięższa do wyleczenia, aniżeli klasyczny katar. Charakteryzuje się uciążliwymi i bolesnymi objawami oraz ma tendencję do nawrotów. Jeżeli więc chcemy tego uniknąć Powinniśmy stosować odpowiednie tabletki na katar. Mogą one udrożnić nos, odetkać zatoki i zmniejszyć ilość wydzieliny.

Odpowiednie tabletki

Zwykle tabletki na katar dostępne w polskich aptekach oparte są o związek organiczny znany jako pseudoefedryna. Związek ten dzięki swojemu bezpośredniemu oddziaływaniu na błony śluzowe dróg oddechowych może przyczynić się do szybszego wyleczenie kataru. Należy jednak pamiętać, że jest to lek. https://www.aptekagalen.pl/katar/

Z tego podstawowego powodu pod żadnym pozorem nie można przekraczać dziennej dawki, która została zlecona przez lekarza lub farmaceutę oraz nie ma możliwości przedłużania kuracji. Ponadto każda osoba decydująca się na korzystanie z tabletek na katar powinna dokładnie zapoznać się z ulotką.